Spotify

Dziwi mnie, że podstawowe, mogłoby się wydawać, elementy docierają do Spotify tak późno

Kamil Świtalski
Dziwi mnie, że podstawowe, mogłoby się wydawać, elementy docierają do Spotify tak późno
18

Czasami proste zmiany to najlepsze zmiany. I, przy okazji, najbardziej potrzebne. Spotify nareszcie pozwala tworzyć playlisty z muzyką i podcastami!

Spotify jest niekwestionowanym królem wśród serwisów ze streamingiem muzyki, przynajmniej w tej części świata. Ale warto pamiętać, że muzyka to jeszcze nie wszystko, co serwis ma do zaoferowania — poza nią znajdziemy w serwisie także cały zestaw audiobooków i podcastów, które to z każdym kwartałem radzą sobie coraz lepiej. Ludzie nareszcie i tutaj zaczynają przekonywać się do takiej rozrywki, co znajduje odzwierciedlenie w ilości powstających audycji. I choć wielu zagląda po nie właśnie na Spotify, w aplikacji brakowało jednej prostej, ale niezwykle istotnej funkcji: dodawania ich do playlisty. Ale to się nareszcie zmieniło!

Po ostatniej aktualizacji mobilne aplikacje Spotify nareszcie doczekały się możliwości mieszania muzyki i podcastów, a także tworzenia list na które składać się będą tylko te interesujące nas odcinki, a nie publikowane według z góry ustalonej kolejności. Nie ma w tym żadnych tajemniczych tricków — w podcaście który nas interesuje korzystamy po prostu z rozwijanego menu i tamtejszej opcji "Dodaj do playlisty". Podobnie jak dotychczas miało to miejsce z muzyką, możemy je zapisać zarówno na już istniejących, jak i dopiero tworzonych, listach odtwarzania. Lepiej późno, niż wcale.

Szczerze mówiąc — od dawna zastanawiałem się, dlaczego twórcy platformy nie udostępnili tej funkcji. To trochę jak z timerem, który z jednej strony wydaje się być podstawą, z drugiej jednak przyszło nam na niego czekać latami. Jako użytkownik który regularnie sięga po audycje nie tylko w dedykowanych aplikacjach z podcastami, ale także w Spotify — baaaardzo się cieszę z nowej funkcji. Nowości, na ten moment, dostępne są wyłącznie w wersji mobilnej — ale spokojnie, utworzone w ten sposób playlisty podziałają także na komputerze!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu