Spotify

Spotify wkrótce sprawdzi, czy użytkownicy planu rodzinnego zamieszkują ten sam adres i nie łamią zasad

Kamil Świtalski
Spotify wkrótce sprawdzi, czy użytkownicy planu rodzinnego zamieszkują ten sam adres i nie łamią zasad
75

O tym że Spotify będzie chciało weryfikować adresy użytkowników rodzinnych — wiadomo nie od dziś. Ale po wielu miesiącach zapowiedzi, firma powoli zabiera się do czynów — czego pierwszym efektem jest zmiana regulaminu.

Spotify lokalnie wciąż pozostaje najpopularniejszą usługą ze streamingiem muzyki — i raczej nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Wywodzący się ze Szwecji gigant zaskarbił sobie sympatię użytkowników solidną biblioteką, która w połączeniu z kuszącą ceną i nienagannie działającymi aplikacjami porwała tłumy. Jasne, można godzinami kłócić się o to, czy to najlepsze rozwiązanie na rynku — bo Apple Music jest lepiej zsynchronizowane z tamtejszym ekosystemem, a Tidal oferuje lepszą jakość (...). Prawda jest jednak taka, że nie bez powodu Spotify cieszy się tak ogromną popularnością. A plan rodzinny i opcja podziału abonamentu pośród kilku osób z pewnością ma w tym swój udział. Ale temat może nieco ucichnąć, bowiem Spotify — zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami — zaczyna powoli weryfikować czy faktycznie sprawy mają się tak, jak oficjalnie przedstawiają to użytkownicy. Jakiś czas temu zmieniły się warunki subskrypcji rodzinnej. Wśród najnowszych zasad znalazły się takie zapiski.

  • Aby móc skorzystać z Subskrypcji Premium Family, zarówno właściciel konta głównego, jak i właściciele kont podrzędnych muszą należeć do tej samej rodziny i mieszkać pod tym samym adresem.
  • Po aktywacji konta podrzędnego w subskrypcji Premium Family użytkownik zostanie poproszony o weryfikację adresu domowego.
  • Od czasu do czasu możemy poprosić o ponowną weryfikację adresu zamieszkania użytkownika w celu potwierdzenia, że nadal spełnia on kryteria uczestnictwa.

Korzystamy z funkcji wyszukiwania adresów w usłudze Mapy Google, aby pomóc znaleźć i ustawić adres. Adres wprowadzony podczas aktywacji lub ponownej weryfikacji podlega Dodatkowym warunkom korzystania z usługi Mapy Google oraz Polityce prywatności Google.

Spotify zastrzega sobie prawo do natychmiastowego zablokowania lub zawieszenia dostępu do usługi Spotify Premium Family oraz kont Spotify Premium Family w dowolnym momencie, jeśli użytkownik nie spełni kryteriów kwalifikacyjnych określonych w Regulaminie korzystania z serwisu Spotify.

Nie jest żadną tajemnicą, że użytkownicy chętnie dzielili się takimi kontami w gronie znajomych — dzięki czemu po opłaceniu 30-złotowego abonamentu korzystało z niego sześć osób, które... niekoniecznie ze sobą mieszkały. Nie padły żadne szczegóły związane z tym, w jaki sposób gigant będzie weryfikował te dane: poprosi nas o dostęp do naszej lokalizacji? W przypadku komputerów to przecież znacznie bardziej kłopotliwe, niż ze smartfonami. A może po prostu będziemy musieli wskazać te same lokalizacje na Mapach Google? Jestem bardzo ciekawy w jaki sposób firma będzie chciała podejść do tego zadania. Weryfikacja użytkowników korzystających z planów rodzinnych to rzecz, o której sporo dyskutowało się już od dłuższego czasu, ale najwyraźniej Spotify zabiera się do działania. Prawdopodobnie w razie problemów część użytkowników przesiądzie się na Spotify Duo, ale... wcale się nie zdziwię, kiedy część zdecyduje się na wybór usług konkurencji. To może być ciekawy ruch ze strony szwedzkiego giganta!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu