Spotify

Zupełnie nowa aplikacja Spotify już dostępna! Oto co się zmieniło

Kamil Świtalski
Zupełnie nowa aplikacja Spotify już dostępna! Oto co się zmieniło
12

Oto solidnie odświeżona aplikacja Spotify, która chce zaoferować bliźniacze doświadczenie niezależnie od platformy.

Spotify to jedna z tych platform, która nigdy nie bała się szaleć ze zmianami w interfejsie swojego produktu. Na przestrzeni lat byliśmy wielokrotnie świadkami jak platforma odważnie wprowadzała zmiany, które były dość drastyczne z punktu widzenia użytkowników. Tym razem — na szczęście — w szerszym ujęciu takie drastyczne wcale nie będą. Bowiem platformie chodzi przede wszystko o ujednolicenie funkcji i interfejsu pomiędzy urządzeniami na których najczęściej użytkownicy sięgają po ich platformę, a... telewizorami.

Polecamy na Geekweek: WhatsApp z reklamami. Komunikator skończy jak inne aplikacje Meta

Zupełnie nowy Spotify w twoim telewizorze!

Aplikacja Spotify w telewizorze może wydawać się trochę przesadą, ale w praktyce... nie bez powodu wielu użytkowników z niej korzysta. Systemy audio jak soundbary podpięte do telewizora to dobra wymówka, by uruchomić ulubioną muzykę właśnie tam. Do tego warto dodać treści takie jak podcasty z wideo czy dostęp do klipów — i nabiera to sporo sensu. Ponadto dochodzą jeszcze aplikacje na telewizorach które wbudowane są w konsole do gier i pozwalają odtwarzać wybraną przez nas muzykę podczas zabawy. Sytuacji w których warto sięgać po Spotify na telewizorach jest zatem, jak widać, dość sporo. No ale właśnie, w ostatnim czasie doświadczenie pomiędzy smartfonami, komputerami, a telewizorami było dość... różne. Teraz jednak platforma wprowadza ogrom zmian!

  • Nowy wygląd strony głównej: Przeprojektowaliśmy stronę główną, dostosowując ją do naszych aplikacji mobilnych i stacjonarnych. Teraz możesz łatwo znaleźć znajome skróty do ulubionych, ostatnio odtwarzanych plików audio i spersonalizowanych rekomendacji bezpośrednio na górze strony głównej.
  • Kolejka odsłuchiwania: wcześniej użytkownicy na TV mogli wyświetlać tylko następny utwór w kolejce. Teraz, dzięki nowo wprowadzonemu widokowi Teraz odtwarzane, możesz lepiej zarządzać sesją słuchania, przeglądając i kontrolując, co będzie odtwarzane jako następne, dzięki łatwo dostępnej kolejce.
  • Tryb ciemny: W sytuacjach, gdy telewizor nie ma być w centrum uwagi, wystarczy włączyć tryb ciemny w widoku Teraz odtwarzane. Spowoduje to przyciemnienie ekranu i dostrojenie wizualizacji, aby wyświetlić minimalną ilość informacji, dzięki czemu można słuchać i nadal zachować nastrój.
  • Przełączanie kont: Ponieważ z telewizora korzysta prawdopodobnie wiele osób w gospodarstwie domowym, przełączanie kont jest kluczową funkcją dla użytkowników aplikacji TV. Ułatwiliśmy przełączanie kont, zawsze pokazując aktywny profil w prawym górnym rogu ekranu. Konta profilowe można zmieniać w dowolnym momencie, wybierając zdjęcie profilowe, dzięki czemu doświadczenie jest dostosowane do preferencji i nawyków słuchania.

Jak widać — jest tego bez liku i tak naprawdę całe doświadczenie Spotify na telewizorach zostaje wywrócone do góry nogami. Na szczęście: w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nowości powinny być już dostępne w każdym telewizorze oferującym aktualizacje do najnowszej wersji aplikacji, która kilka godzin temu została udostępniona dla każdego.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu