Spotify

Spotify na wyciągnięcie ręki i Apple Watch. Aplikacja na zegarek w nowej odsłonie

Piotr Kurek
0

Po czterech latach od debiutu aplikacji na Apple Watch, Spotify wraca z odświeżoną jej wersją. Jest szybciej lepiej i wygodniej.

Pod koniec listopada 2018 r. Spotify udostępniło posiadaczom zegarków Apple Watch dedykowaną aplikację pozwalającą na wygodne zarządzanie muzyką bez konieczności sięgania po telefon. Wystarczy podnieć nadgarstek, uruchomić odpowiednią apkę i gotowe - dostęp do bogatego katalogu muzyki jest na wyciągnięcie ręki - i to dosłownie. Dziś, niemal cztery lata później Spotify wraca z tematem aplikacji na Apple Watch i całkowicie ją odświeża dając jej użytkownikom dodatkowe funkcje.

Wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji Spotify na Apple Watch twórcy oddają w nasze ręce możliwość jeszcze wygodniejszego przeglądania i wybierania ulubionej muzyki i podcastów przechowywanych w Bibliotece. Apka pozwala też na szybsze pobieranie muzyki do słuchania offline - także z samego zegarka, bez udziału iPhone'a. Nie mogło też zabraknąć zmian w samym wyglądzie apki. Spotify na Apple Watch zyskuje nowoczesny, elegancki interfejs z większymi i wyrazistymi grafikami - w tym okładkami albumów. Do tego nowe animacje i gesty - w tym przesuwanie palcem aby polubić słuchany utwór. Nowe odcinki podcastów są oznaczone niebieską kropką pozwalającą na łatwe i wygodne zauważenie tego, czego jeszcze wcześniej nie słuchaliśmy.

Spotify z odświeżoną aplikacją na Apple Watch. Są też nowości na innych urządzeniach

Jest też coś dla tych, którzy muzyki ze Spotify lubią słuchać na telewizorze. Choć funkcja ta raczej nie jest dostępna w Polsce, posiadacze telewizorów Amazon Fire TV QLED Omni z pewnością doceniają możliwości oferowane przez tryb Ambient. A na nim, oprócz podstawowych informacji związanych z naszym planem dnia, wspomnieniami i przydatnymi linkami, pojawia się możliwość zarządzania muzyką ze Spotify w wygodniejszy sposób za pomocą pilota lub komend głosowych. Z telewizorem bez problemu połączyć się można za pomocą Spotify Connect i przenieść muzykę z komputera, telefonu lub tabletu na duży ekran.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news