21

Spotify Connect okazało się strzałem w dziesiątkę. Wkrótce trafi do telewizorów

Spotify najwyraźniej udało się znaleźć skuteczny sposób na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Uruchomione przed rokiem rozwiązanie Spotify Connect jest już obecne na 80 modelach różnych urządzeń. A w drodze są kolejne, w tym telewizory typu Smart TV, a także systemu Multi Room. Spotify pochwaliło się właśnie, że do grona partnerów wspierających rozwiązanie Spotify Connect dołączyli […]

Spotify najwyraźniej udało się znaleźć skuteczny sposób na uzyskanie przewagi nad konkurencją. Uruchomione przed rokiem rozwiązanie Spotify Connect jest już obecne na 80 modelach różnych urządzeń. A w drodze są kolejne, w tym telewizory typu Smart TV, a także systemu Multi Room.

Spotify pochwaliło się właśnie, że do grona partnerów wspierających rozwiązanie Spotify Connect dołączyli Bose, Panasonic oraz Gramofon. Łącznie jest to już całkiem liczne grono producentów, a to przekłada się na 80 różnych modeli urządzeń, które wspierają ten standard. Na tym jednak nie koniec, bo do końca roku liczba ta ma przekroczyć symboliczną setkę.

O Spotify Connect już pisaliśmy niejednokrotnie. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi na słuchanie muzyki za pomocą wspierającego standard głośnika z wykorzystaniem smartfona lub tabletu. Jedyny warunek, jaki należy spełnić to umieszczenie wszystkich urządzeń w tej samej sieci WiFi. Jest to zatem szybkie i wygodne. Przyznam szczerze, że jako posiadacz niekompatybilnego soundbara Creative ZiiSound D3x oraz subwoofera DSx, z którymi łączę się po Bluetooth, mam ogromną ochotę na przesiadkę. A rosnąca liczba urządzeń zdecydowanie ku temu sprzyja.

Spotify Connect Press Image

Przyszłość ma przynieść na tym polu szereg innowacji. Przykładowo, współpraca z marką Gramofon pozwoli na wyposażenie w Spotify Connect innych urządzeń, dzięki technologii WiFi Fon. Do tego dojdą też dwie zupełnie nowe kategorie: Smart TV oraz systemu Multi Room. Spotify nawiązało bowiem współpracę z Philipsem, na mocy której modele tej firmy pracujące pod kontrolą systemu Android będą mogły służyć do streamingu muzyki z sieci – zarówno we współpracy ze smartfonem jak i bez niego. Zestawy Multi Room to natomiast okazja dla rodzin, a także posiadaczy rozbudowanych systemów głośników. Najprawdopodobniej wiele z tych nowości zobaczymy na tegorocznych targach IFA, skąd postaram się je Wam zrelacjonować.

Spotify Connect staje się powoli jednym z kluczowych atutów usługi. Zapewnienie użytkownikom większego komfortu podczas słuchania muzyki w domu wydaje się odpowiednim kierunkiem rozwoju i sprawia, że Spotify symbolicznie wychodzi poza internet, stając się bardziej namacalnym produktem.