Ciekawe strony

Spotawheel wchodzi do Polski - używane auta do kupna online z 5-letnią gwarancją

Grzegorz Ułan
Spotawheel wchodzi do Polski - używane auta do kupna online z 5-letnią gwarancją
12

Zakup używanego auta w Polsce to nadal duże ryzyko, nawet pomimo ostatnich zmian w prawie, które między innymi wprowadziły kary więzienia za "przekręcanie licznika". Niemniej brytyjski startup Spotawheel chce zdjąć ten ciężar ryzyka z kupujących używane auta - właśnie rozpoczęli działalność w Polsce.

Polska jest drugi krajem po Grecji, w którym Spotawheel zadebiutował poza Wielką Brytanią. Grekom pomysł na kupno samochodu używanego całkowicie online przypadł do gustu, bo od 2016 roku udało się Spotawheel stać się u nich liderem w tym segmencie rynku.

Charis Arvanitis, założyciel i dyrektor generalny firmy:

Osoby chcące sprzedać swoje auto mogą zamówić na naszej stronie jego inspekcję przez współpracujących z nami niezależnych mechaników. Przegląd auta jest bardzo dokładny i obejmuje m.in. sprawdzenie historii serwisowania samochodu, przebiegu i ogólnego stanu technicznego. Tylko co 20 auto przechodzi taką inspekcję. Za auta, które ją przeszły, płacimy gotówką od ręki, a potem możemy je z czystym sumieniem sprzedawać naszym klientom dając na nie nawet 5 letnią gwarancję.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że kupujący w ich serwisie na spotawheel.pl jest chroniony na każdym etapie zakupu auta i gwarantują pełną obsługę transakcji.

Po wyświetleniu na stronie Spotawheel wszystkich aut dostępnych do kupienia, możemy skorzystać z szerokiego zakresu filtrowania - począwszy od typu nadwozia, markę, cenę, typ paliwa, skrzynię biegów aż po liczbę drzwi, ilość miejsc, rocznik, pojemność silnika czy różne dodatki, takie jak napęd na cztery koła, Bluetooth i światła Xenon.

W szczegółach wybranego pojazdu znajdziemy pełną informację o nim, wraz ze zdjęciami, wyposażeniem dodatkowym, szczególnymi cechami auta czy potwierdzeniem dokładnej kontroli przez doświadczonego mechanika.

Mechanicy Spotawheel przeprowadzają diagnostykę silnika, aktywne zabezpieczenie i całą elektrykę, sprawdzają stan zewnętrzny i wewnętrzny, silnik, konstrukcję auta czy części mechaniczne. Po takiej kontroli możemy też liczyć na to, że dowiemy się czy kupowane auto przechodziło jakieś naprawy konstrukcyjne, ma rzeczywisty przebieg i czy posiada prawdziwą książkę serwisową. Po sprawdzeniu tych wszystkich informacji możemy zamówić jazdę próbną w dowolnym miejscu w kraju.

Charis Arvantis:

Klient ma prawo do zwrotu zakupionego auta bez podania przyczyny. Warunki to: do 7 dni, do 300 kilometrów oraz stan techniczny auta zgodny z odbiorem. Możliwy jest też zakup samochodu online bez jazdy testowej. Mamy jednak świadomość, że rynek w Polsce może nie być jeszcze gotowy na taką rewolucję. Niemniej jednak już samo zaoferowanie możliwości kupna sprawdzonego używanego samochodu bez wychodzenia z domu daje nam dużą przewagę konkurencyjną.

Skąd mają środki na taki model funkcjonowania i ekspansję na nowe rynki? To w głównej mierze efekt ostatniego dofinansowania przez fundusze inwestycyjne VentureFriends i Velocity Partners w kwocie 5 milionów euro, a od samego początku różne fundusze i prywatni inwestorzy wsparli ten projekt kwotą 8 milionów euro. Z innych liczb, przedstawiciele firmy chwalą się jeszcze zatrudnieniem już 105 osób w Wielkiej Brytanii, Grecji i Polsce, posiadają już w swojej ofercie flotę 500 dokładnie sprawdzonych pojazdów, a od początku działalności obsłużyli już ponad 70 tysięcy klientów.

Źródło: Spotawheel

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu