Ciekawe strony

Za ile kupić gry, by nie przepłacić? Ten idealny w swojej prostocie serwis rozwieje wszelkie wątpliwości

Kamil Świtalski
Za ile kupić gry, by nie przepłacić? Ten idealny w swojej prostocie serwis rozwieje wszelkie wątpliwości
13

Game Value Now to niepozorny serwis, który pozwoli sprawdzić wartość danej gry w danym momencie. Nie wiesz za ile kupić grę by nie przepłacić? Sprawdź tamtejsze dane!

Ile jest warta gra wideo? Za ile powinienem sprzedać grę? Czy to w ogóle warte zachodu? Ile sobie zażyczyć, żeby nie przesadzić? Czy nie przepłacę kupując grę na tej aukcji? — to pytania które regularnie pojawiają się wśród graczy chcących zrobić miejsca dla nowych tytułów na swoich półkach, albo wręcz przeciwnie. Kolekcjonerzy doskonale znają wartość poszczególnych gier — zarówno współczesnych, jak i retro. Śledzenie rynku to część ich zajawki, ale dla ludzi którzy z doskoku zaglądają do tematu, sprawa jest nieco skomplikowana. Na szczęście są na tym świecie ludzie, którzy postanowili zadbać o niewiedzę kupujących i sprzedających — efektem czego jest serwis Game Value Now.

Zobacz też: Radzimy gdzie tanio kupić stare gry

Game Value Now: serwis w którym sprawdzisz wartość gry

Serwis Game Value Now gromadzi cały zestaw danych na temat gier z rozmaitych platform. Ich baza opiera się o to, jakie kwoty pojawiają się na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym — czyli eBayu. Nie wykluczam że są miejsca, gdzie zakupy można zrobić taniej — ale jednak uśrednione kwoty w handlu online dają obraz tego, ile co kosztuje. Patrząc na tamtejsze kwoty od razu widać czy mamy do czynienia z jakimś rarytasem, tytułem coś tam wartym czy takim, który wart jest bezcen. Co istotne — twórcy serwisu Game Value Now zadbali też o to, by łatwo filtrować komplety, od samych nośników — bo o ile we współczesnych grach to raczej oczywistość, o tyle retro gry często traktowane były w kategorii zabawek. Stąd też o pudełka do nich nieco trudniej, a kwoty które przyjdzie zapłacić za pełen pakiet są znacznie wyższe.

Zobacz też: Kolekcjonowanie gier — rozmowy z kolekcjonerami z Polski

Game Value Now w swoich rankingach posiada gry z ostatnich kilku-kilkunastu miesięcy — nawet takie, których oferty się już jakiś czas temu skończyły. Fajnie że gromadzi coś więcej niż tylko aktualne aukcje, bo dzięki temu można spojrzeć na cennik nieco szerzej bez kombinowania i ręcznego grzebania po archiwach.

Game Value Now nie jest jakąś rewolucją — prawda jest taka, że wszyscy kolekcjonerzy regularnie przeglądają oferty obecne (i te zakończone) by zorientować się w cenach. Wymaga to jednak z ich strony wkładu, którego... tutaj po prostu nie ma, bo wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Posegregowane jak należy i czytelne. Prosty, ale jakże skuteczny, pomysł na serwis, który ma szansę pomóc wielu graczom którzy nie lubią przepłacać i... nie chcą się zbłaźnić wystawiając przedmioty na sprzedaż. Strona dostępna jest pod adresem: https://gamevaluenow.com

Zobacz też: Ta konsola mogła zmienić bieg historii gier. Prototyp Nintendo Play Station zreanimowany!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu