Ciekawe strony

Społecznościowe recenzje video to jest to !

Grzegorz Marczak
Społecznościowe recenzje video to jest to !
4

Qoof (nie wiem kto wymyśla te nazwy nie do zapamiętania) to nowy serwis społecznościowy jednak z poważnymi zamiarami na „zwrot z inwestycji”. Głównym celem serwisu jest gromadzenie video recenzji produktów dostępnych na rynku – w chwili obecnej autorzy płacą 5 USD za każdą wgraną recenzję. Podsta...

Qoof (nie wiem kto wymyśla te nazwy nie do zapamiętania) to nowy serwis społecznościowy jednak z poważnymi zamiarami na „zwrot z inwestycji”. Głównym celem serwisu jest gromadzenie video recenzji produktów dostępnych na rynku – w chwili obecnej autorzy płacą 5 USD za każdą wgraną recenzję.

Podstawą stworzenia serwisu była koncepcja, że ludzie kupują najchętniej produkt polecany przez inne osoby – z czym chyba trudno się nie zgodzić. Każdy z nas na pewno wiele razy w życiu wybrał produkt konkretnej firmy bazując na opinii znajomych lub ludzi interesujących się danym produktem. Koncepcja dobra, jeśli jednak połączyć ją z wyszukiwarką cen to stanie się to naprawdę ciekawy i przemyślany produkt.


Obejrzyj recenzje i kup produkt z Qoof

Qoof oprócz video recenzji oferuje coś więcej (i na tym ma zamiar zarobić) czyli możliwość zakupu reklamowanych produktów, oczywiście mając nadzieje, że sklep w którym będzie dany produkt zakupiony podzieli się zyskiem ze sprzedaży.

Na pomysł video recenzji wpadła również nasza rodzima wyszukiwarka cen czyli nokaut.pl (od czasu moich ostatnich krytycznych uwag na temat tej wyszukiwarki w nokaucie wiele się zmieniło – gratuluje wytrwałości i konsekwencji !) – do recenzji produktów autorzy dołączają również filmy przedstawiające konkretne produkty a pochodzące z serwisów takich jak youtube czy google. Czego nokaut nie zrobił to nie wpadł (jeszcze) na pomysł, że takie recenzje mogą tworzyć użytkownicy (oczywiście za drobną opłatą).


Video recenzje w nokaut.pl

Już wcześniej pisałem, że video recenzje uważam za świetny pomysł, który na pewno sprawdzi się jako dodatkowy element zachęcający do zakupu konkretnego produktu. Nokaut nieśmiało zaczyna dostrzegać zaletę takich recenzji (nieśmiało dlatego bo w sumie są one dość głęboko ukryte) – ciekawe co na to konkurencja, a może powstanie polski Qoof?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu