Świat

Spindex - nowy serwis Microsoftu!

Grzegorz Marczak
Spindex - nowy serwis Microsoftu!
8

Microsoft FUSE group to zespół odpowiedzialny między innymi za stworzenie ostatnio uruchomionego serwisu Docs.com (doszło do mnie już zaproszenie). Kolejny dziełem tej grupy, które niedługo będziemy mogli podziwiać jest serwis który premierę ma podczas konferencji Web 2.0 Expo a nazywa się Spindex...

Microsoft FUSE group to zespół odpowiedzialny między innymi za stworzenie ostatnio uruchomionego serwisu Docs.com (doszło do mnie już zaproszenie). Kolejny dziełem tej grupy, które niedługo będziemy mogli podziwiać jest serwis który premierę ma podczas konferencji Web 2.0 Expo a nazywa się Spindex

Spindex można porównać do opisywanego na moim blogu ostatnio Threadsy. Założenia serwisu są bardzo podobne - ma to być centralne miejsce komunikacji z wszystkimi serwisami społecznościowymi i narzędziami z jakich korzystamy.

Na stronie głównej serwisu oprócz standardowego zestawu czyli Facebook i Twitter pojawia się też wzmianka o serwisach takich jak Evernote czy też narzędziach do przeglądania RSS-ów. W odróżnieniu od Threadsy które tylko centralizowało naszą komunikację Spindex ma być też zintegrowany z wyszukiwarką Bing, która ma dostarczać spersonalizowane informacje typu "hot i popular topics"

Bardzo jestem ciekawy tej produkcji Microsoftu. Docs.com bardzo pozytywnie mnie zaskoczył swoją przejrzystością i funkcjonalności. Widać, że Microsoft zaczął bardzo ciekawe eksperymenty w ramach grupy FUSE.

Na chwilę obecną serwis jest dostępny jedynie dla uczestników konferencji Web 2.0 Expo, nie wiadomo kiedy zostanie oficjalnie otwarty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft