Gry

To nie nowy Spider-Man na PS5, a rozszerzona edycja gry z PS4 [aktualizacja]

Piotr Kurek
To nie nowy Spider-Man na PS5, a rozszerzona edycja gry z PS4 [aktualizacja]
11

Wczorajsza prezentacja gier na kolejną generację konsol Sony PlayStation zakończona została niespodzianką. Wiemy już jak wygląda PlayStation 5 i jakie gry trafią w najbliższym czasie do sprzedaży. Sporo zainteresowania wzbudził Marvel’s Spider-Man Miles Morales, który jest tytułem na wyłączność. Jeśli jednak myśleliście, że przygody Milesa Moralesa w stroju Człowieka-Pająka to wyczekiwana dwójka, to będziecie rozczarowani.

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych gier wczorajszej prezentacji poświęconej PlayStation 5 była Marvel’s Spider-Man Miles Morales. Chyba wielu z Was czeka na kontynuację przygód człowieka pająka, który dzięki studiu Insomniac Games trafił na konsolę PlayStation 4 i szybko zyskał przychylność recenzentów i graczy. Trailer nie do końca zdradzał, czy będziemy mieć do czynienia z kontynuacją, czy samodzielną, odrębną grą, w której gracze pokierują losami drugiego człowieka pająka. Tego bohatera mogliście już poznać przy okazji Marvel’s Spider-Man.

Zobacz też: PlayStation 5 czy Xbox Series X – która konsola jest brzydsza?

Dziś Sony postanowiło zabrać głos w sprawie i rozwiać wszelkie wątpliwości. Część z Was będzie zawiedziona, część rozbawiona, a część lekko poirytowana. Ja należę do tej drugiej grupy, bo już podczas oglądania wczorajszego materiału miałem przeczucie, że Marvel’s Spider-Man Miles Morales będzie co najwyżej dodatkiem. Po wyraźnym komentarzu, że będzie to nowa przygoda od Insomniac Games wielu myślało, że to Spider-Man 2 — nic bardziej mylnego.

Jak podaje The Telegraph Sony potwierdziło, że Marvel’s Spider-Man Miles Morales to odświeżony, ulepszony i wzbogacony o fabularne rozszerzenie Marvel’s Spider-Man. W grze, oprócz samego dodatku z nowym człowiekiem pająkiem, nie zabraknie usprawnień i technologii oferowanych przez PlayStation. Można więc spodziewać się poprawionej grafiki, mechaniki, czy oprawy dźwiękowej wykorzystujących 3D Audio. Więcej szczegółów na temat nowości, jakie pojawią się w Marvel’s Spider-Man Miles Morales poznamy w kolejnych miesiącach. Sama gra pojawi się w sprzedaży po premierze konsoli, która wciąż planowa jest na tegoroczny okres świąteczny.

Marvel’s Spider-Man Miles Morales na PlayStation 5. Nie kontynuacja, czy osoba produkcja. To zremasterowany Marvel’s Spider-Man z PlayStation 4

Jednak niesmak po wczorajszej prezentacji pozostaje. Pozostaje też pytanie, co z dotychczasowymi graczami, którzy Marvel's Spider-Man zdążyli już ograć na swoich konsolach PlayStation 4. Przedstawiciele Microsoftu mówią wprost o cross-genowych grach first party i pochodzących od innych twórców. Sony nabiera wody w ustach i nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat ewentualnej możliwości zagrania w swoje ulubione tytuły z obecnej generacji na PlayStation 5. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ci zostali z niczym i musieli zakupić grę jeszcze raz, tym bardziej, że materiały prasowe przedstawiają Marvel’s Spider-Man Miles Morales jako tytuł wyłącznie na konsolę następnej generacji bez informacji, czy będzie możliwość zagrania w nią, gdy ma się już zakupionego Spider’a w wersji na PlayStation 4.

AKTUALIZACJA

Kilkadziesiąt minut po opublikowaniu wpisu na swoim Twitterze Jason Schreier poinformował, że Spider-Man Miles Morales jest... jednak osobną grą, czymś na wzór Zaginionego Dziedzictwa w serii Uncharted. Pytanie tylko komu powinniśmy wierzyć: zaufanym źródłom prasy czy szefostwu Sony?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu