Gry

Wiemy już jak wygląda PS5 i zobaczyliśmy 25 nadchodzących gier

Kamil Pieczonka
Wiemy już jak wygląda PS5 i zobaczyliśmy 25 nadchodzących gier
73

Już za kilkanaście minut rozpocznie się transmisja z wydarzenia The Future of Gaming, na którym Sony pokaże nam jak będą wyglądały gry na konsoli PlayStation 5. Prezentacja ma trwać około godzinę i została nagrana wcześniej, więc nie jest wykluczone, że poza grami zobaczymy też wreszcie samą konsolę.

Przyszłość gier na Sony PlayStation 5

Konferencja Sony powinna rozpocząć się równo o 22:00, a biorąc pod uwagę, że została nagrana wcześniej z racji panującej ciągle pandemii koronawirusa, nie powinno być opóźnienia. Podczas godzinnego show będziemy mieli okazję zobaczyć kilka albo nawet kilkanaście gier przygotowywanych specjalnie dla PS5. Niestety cały materiał został zmontowany w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę, więc nie będzie nam dane docenić grafiki w 4K i 60 klatkach. Sony argumentuje ten fakt tym, że większość załogi nadal pracuje zdalnie w domach i stworzenie prezentacji w mniejszej rozdzielczości było mniej czasochłonne. Sama konferencja była już zresztą raz przesunięta, więc może faktycznie coś jest na rzeczy.

Sony zwraca też uwagę na ścieżkę dźwiękową i zaleca oglądanie transmisji w słuchawkach, aby wyłapać wszystkie smaczki. W tej chwili stream na YouTube obserwuje już ponad 300 000 osób, więc zainteresowanie jest całkiem spore. Na koniec z pewnością podsumujemy sobie tutaj całą konferencję i wrzucimy najciekawsze trailery. A jak dopisze nam szczęście, to może zobaczymy i samą konsolę?

Lista zaprezentowanych gier

Dzisiejsza prezentacja w szczytowym momencie na YouTube była obserwowana przez ponad 2 mln osób, ale Sony nie pokazało za wiele. Zobaczyliśmy 25 trailerów gier, które pojawią się na PS5 pod koniec tego roku, w 2021, a nawet w 2022 (Pragmata). Skłamałbym jeśli napisałbym, że było to ciekawe widowisko. Najciekawsze trailery możecie obejrzeć poniżej, szczerze powiedziawszy tylko kilka z nich robi wrażenie, reszta jest raczej standardowa... Pełna lista zaprezentowanych tytułów znajduje się poniżej, ale na szczęście nie to było najważniejszym elementem prezentacji.

1. Spiderman Miles Morales
2. Gran Turismo 7
3. Ratchet & Clank - Rift Apart
4. Project Athia
5. Stray
6. Returnal
7. Sackboy - A big adventure
8. Destruction - All Stars
9. Kena - Bridge of Spirits
10. Goodbye - Volcano High
11. Oddworld - Soulstorm
12. GhostWire - Tokyo
13. JETT - The Far Shore
14. Godfall
15. Solar Ash
16. Hitman III - Death Awaits
17. Astro's Playroom
18. Little Devil Inside
19. NBA 2K21
20. Bugsnax
21. Demon's Souls
22. Deathloop
23. Resident Evil VIII - Village
24. Pragmata
25. Horizon: Forbidden West

Tak wygląda PS5!

Sony najlepsze zostawiło na sam koniec, tak wygląda PlayStation 5. Konsola dostępna będzie już na starcie w dwóch wersjach, podstawowa z napędem Blu-ray oraz PS5 Digital Edition, która tego napędu będzie pozbawiona i zapewne tańsza. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia i prezentację wideo samej konsoli, która wygląda bardzo ciekawie, szczególnie na tle PS4 czy nawet Xbox Series X. Sony postawiło na odważny design. Wraz z konsolą na rynek trafią też dodatkowe akcesoria - bezprzewodowe słuchawki, pilot do multimediów oraz kamera HD.

Najciekawsze trailery z gier na PS5

Wszystkie trailery znajdziecie na kanale PlayStation na YouTube.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu