Felietony

SpeedUp inwestuje w okazjum.pl

Grzegorz Marczak
SpeedUp inwestuje w okazjum.pl
3

SpeedUp chwali się kolejną inwestycją. Tym razem w ich ręce wpada część serwisu okazjum.pl. Jeśli ktoś z was nie natknął się wcześniej na okazjum.pl - jest to serwis agregujący informacje z ulotek reklamowych oraz informujący o promocjach z tradycyjnego handlu (duże sieci, markety itp). Dodatkowo mo...

SpeedUp chwali się kolejną inwestycją. Tym razem w ich ręce wpada część serwisu okazjum.pl. Jeśli ktoś z was nie natknął się wcześniej na okazjum.pl - jest to serwis agregujący informacje z ulotek reklamowych oraz informujący o promocjach z tradycyjnego handlu (duże sieci, markety itp). Dodatkowo można też w nim zobaczyć wybrane oferty z serwisów zakupów grupowych (ale nie można tutaj mówić o klasycznej agregacji ofert).

SpeedUp Investments Fund objął 20% nowo emitowanych udziałów w spółce Okazjum, prowadzącej serwis pod nazwą www.okazjum.pl. Kwota transakcji mieści się w przedziale między 100 a 500 tysięcy złotych. To już dziesiąta inwestycja SpeedUp na przestrzeni 1,5 roku.

Zwraca uwagę na fakt, że podana jest chociaż przybliżona kwota inwestycji (ciekawe czy powodem jest ostatnia dyskusja na AW o ukrywaniu kwot przez inwestorów?). Wiadomo więc, że okazuj.pl dostało minimum stówę , osobiście natomiast obstawiam na kwotę dobrze ponad 200 tysięcy (choć wtedy wycena serwisu znacznie skacze) bo dopiero taka suma pozwala wzmocnić usługę wersją mobilną i zrealizować plany związane z rozwojem działu sprzedaży, marketingu i inwestycjami w technologie.

Jeśli natomiast chodzi o samą inwestycje to wygląda to trochę na próba sprawdzenia czy okazjum.pl faktycznie ma potencjał czy jest to tylko teoria która dobrze wygląda na papierze (wiecie, wyszukiwarka ofert, geolokalizacja oraz usługa mobilna czyli wszystko co wpisuje się w obecne trendy). Prób o tyle bezpieczna, że w przypadku porażki straty nie będą specjalnie dotkliwe dla inwestora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupspeedup