Moje przemyślenia

Oby Google nie zdecydował się na takie zmiany w wyszukiwarce

13

Google weszło w permanentny cykl dopieszczania swojego głównego produktu jakim jest wyszukiwarka. Zabawa jest o tyle trudna i niebezpieczna, że to główne źródło dochodów firmy, dlatego też co chwila mamy do czynienia z eksperymentami Google, które często po testach lądują po prostu w koszu. Googl...

Google weszło w permanentny cykl dopieszczania swojego głównego produktu jakim jest wyszukiwarka. Zabawa jest o tyle trudna i niebezpieczna, że to główne źródło dochodów firmy, dlatego też co chwila mamy do czynienia z eksperymentami Google, które często po testach lądują po prostu w koszu.

Google zabrało teraz za testowanie kolejne wersji interfejsu wyników wyszukiwania. Muszę przyznać, że to co zobaczyłem jest paskudnie przerażające. Przede wszystkim na jedne stronie mieścić się będzie dużo mniej wyników wyszukiwania i w związku z tym skazani będziemy na ciągłe przewijanie strony. Po drugie te linie oddzielające każdy wynik, brak podkreśleń w linkach, oraz mdłe kolory.Rozumiem, że Google od czasu do czasu potrzebuje nieco odświeżyć interfejs (czasami musi) ale te zmiany są moim zdaniem za drastyczne. Osobiście bardzo lubię przejrzyste stron nie przeładowane ilością informacji ale w tym przypadku Google poszło za daleko bo wszystko to odbywa się za dużym kosztem. Ten wszechobecny biały połączony z nijakimi niekontrastowymi kolorami powoduje, że trudno się patrzy na stronę i na dodatek ilość wyświetlanych informacji jest bardzo ograniczona.

Mam tylko nadzieję, że jest to eksperyment który ostatecznie nie zostanie wdrożony.

Ps. Nie wiem czy trafiliście na ten testowy design Google? Na Facebooku widziałem kilka screenów od Polskich użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlewyszukiwarka google