Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
seriale

Specjalny odcinek "Rick i Morty" zostawia fanów z wieloooma pytaniami [obejrzyj za darmo]

KK
Konrad Kozłowski
8

Twórcy serialu przygotowali nie lada gratkę dla fanów "Ricka i Morty'ego". Udostępniony na YouTube odcinek specjalny przenosi naszych ulubionych bohaterów do Tokio i można go obejrzeć za darmo.

?

Serial skupia się na dwójce tytułowych bohaterów: Rick Sanchez to starszy, ekscentryczny i mający problemy z alkoholem naukowiec, zaś Morty to jego wnuk. Obydwaj zamieszkują w tym samym domu, u córki Ricka, mamy Morty'ego o imieniu Beth. Nietypowe wynalazki Ricka pozwalają im we dwóch podróżować w czasie i pomiędzy galaktykami - każdy z odcinków to zazwyczaj oddzielna historia opowiadająca o konkretnie przygodzie, ale nie brakuje rozłożonych na kilka epizodów opowieści.

Co ciekawe, punktem wyjścia do powstania serialu była chęć sparodiowania "Powrotu do przyszłości", za którą odpowiadał Justin Roiland. Przygotował on taką animację na festiwal filmowy Channel 101. Później, po namowach producentów Adult Swim, duet Justin Roiland i Dan Harmon rozwinęli projekt do serialu, który oglądamy dzisiaj. Premiera 1. sezonu odbyła się 2013 roku, 2. sezon pojawił się dwa lata później w 2015 roku, zaś na 3. sezon czekano do 2017 roku. Najnowszy 4. sezon zadebiutował w listopadzie 2019 roku z podziałem na dwie części - emisja drugiej zakończyła się w maju 2020 roku.

?

"Rick i Morty" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych animacji dla dorosłych. Twórcy z Adult Swim przygotowali już 4 sezony - najnowsze odcinki są już dostępne na Netfliksie w Polsce - ale można chyba napisać, że to dopiero początek. Z zamówionych około 70 nowych odcinków widzieliśmy kilkanaście, więc (przyszli) fani animacji nie będą narzekać na nudę.

I jak się okazuje, nawet pomiędzy sezonami możemy być raczeni nowymi przygodami Ricka i Morty'ego. Adult Swim udostępniło odcinek specjalny trwający niewiele ponad 8 minut na YouTube i można go obejrzeć za darmo. Jak zawsze, można liczyć na pokręconą fabułę, ale to nie ona jest znakiem charakterystycznym tego wyjątkowego epizodu, lecz miejsce akcji i język w jakim go nagrano. Tym razem zabrano nas do Tokio, a wszyscy bohaterowie mówią po japońsku. Odcinek posiada wklejone angielskie napisy, więc oczywiście nie ma potrzeby znajomości japońskiego, ale tym razem bez umiejętności władania angielskim się nie obejdzie.

Specjalny odcinek "Rick i Morty" - obejrzyj za darmo

Sam odcinek to krótka, acz naprawdę fajna historia. Komentarze pod wideo na YouTube nie rozczarowują - pada wiele pytań o przynależność do kanonu całej tej opowieści, a odpowiedzi naturalnie... niczego nie wyjaśniają. Fani prześcigają się z zabawnymi komentarzami odnoszącymi się do tego, jak twórcy traktują uniwersum Ricka i Morty'ego, gdzie przecież wszystko jest możliwe.

Serial dla fanów „Domu z papieru” i dużo filmów. Znamy nowości Netflix na sierpień

Przyznam, że oglądanie takiej wersji przygód szalonego naukowca z wnukiem było miłą odskocznią od dotychczasowych odcinków. Pierwszy sezon był czymś zupełnie świeżym na rynku i ja też dałem się wciągnąć w to zamieszanie wokół serialu, ale później mój entuzjazm trochę opadł i nie czekałem na nowe serie z takimi wypiekami na twarzy jak inni.

y

Kategoria seriali podobnych dla dorosłych zawiera sporo podobnych tytułów do "Rick i Morty". Należą do nich bez wątpienia "Happy Tree Friends", "The Simpsons", "Brickleberry", "Futurama", "American Dad" czy "Family Guy".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: