Netflix

Wiemy, kiedy nowe odcinki 4. sezonu "Ricka i Morty'ego" będą na Netflix w Polsce

6

Bez fanfar większego zamieszania Netflix podzielił się wyczekiwaną przez (wszystkich) informacją - data premiery 4. sezonu "Ricka i Morty'ego" w Polsce na Netflix została ujawniona.

"Ricka i Morty'ego" można uwielbiać lub nienawidzić. Nie znam osób obojętnych wobec tego serialu. Pierwszy odcinek może nas wciągnąć w mocno zakręcony i niedorzeczny świat, w którym dziadek (Rick) i jego wnuczek (Morty) podróżują przez czas i przestrzeń w poszukiwaniu przygód. Animacja emitowana w paśmie dla dorosłych Adult Swim cieszy się ogromną popularnością, ale po premierze 3. sezonu nastała dłuższa przerwa. Teraz seria wraca z nowymi odcinkami i nareszcie wiemy, kiedy nowe odcinki 4. sezonu pojawią się w Polsce na Netfliksie.

Polecamy: Netflix nie będzie ściągał pieniędzy z nieaktywnych kont

Kiedy nowe odcinki 4. sezonu "Rick i Morty" na Netflix w Polsce?

Data premiery już znana

Serwis nie ogłosił premiery nowego sezonu wraz z zapowiedziami na grudzień, nie opublikował też żadnych materiałów w sieci, lecz w grudniu po prostu zaktualizował podstronę serialu na swojej platformie. 4. sezon serialu "Rick i Morty" pojawił się na Netflix 22 grudnia. W USA jest on emitowany od 10 listopada, gdzie pierwsza połowa 4. sezonu - czyli pierwsze 5 z 10 odcinków - była emitowana co tydzień. To właśnie te pięć nowych epizodów pojawiło się na Netflix w Polsce pod koniec roku.

Polecamy: Wygląda to coraz lepiej! Netflix w czerwcu – wstępna lista premier

Odcinki 6-10 4. sezonu "Rick i Morty"

Po przerwie serial wrócił do ramówki Adult Swim, co oczywiście oznaczało, że jakiś czas później kolejne pięć odcinków 4. sezonu trafi na Netflix. Polska data premiery nie była publikowana - ani przez oddział Netfliksa (zapowiedzi na czerwiec nie są jeszcze oficjalne), ani w bazie nowości, które aktualizuje i upublicznia Upflix.pl. Informację o nowych odcinkach i ich debiucie w Europie zdradził brytyjski oddział Netfliksa, po czym informację tę potwierdził Dawid Muszyński na Twitterze w odniesieniu do polskiej oferty serwisu. Nowe odcinki 6-10 4. sezonu pojawią się w Polsce na Netflix już 16 czerwca.

Zwiastun 4. sezonu "Ricka i Morty'ego"

Po zakończeniu 3. sezonu "Ricka i Morty'ego" zamówionych zostało aż 70 nowych odcinków, co wynika przede wszystkim z popularności animacji. Nie wiemy, na ile sezonów się to przełoży i czy wszystkie trafią do Polski za sprawą Netfliksa. Jak na razie taka praktyka jest stosowana. WarnerMedia zapowiedziało jednak start nowego serwisu HBO Max, na którym pojawią się w USA wszystkie dotychczasowe sezony oraz będą debiutować te nadchodzące. Czy i kiedy HBO Max zawita do Polski? Czy może usługę spotka podobny los, co np. CBS All Access i oryginalne produkcje będą odsprzedawane na licencji innym dystrybutorom poza USA (jak to jest przy Star Trek Discovery)?

Czytaj też: Pierwszy odcinek nowego serialu Netflix za darmo na YouTube

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: