6

Wiemy, kiedy 4. sezon „Ricka i Morty’ego” pojawi się na Netflix w Polsce

Bez fanfar większego zamieszania Netflix podzielił się wyczekiwaną przez (wszystkich) informacją - data premiery 4. sezonu "Ricka i Morty'ego" w Polsce na Netflix została ujawniona.

„Ricka i Morty’ego” można uwielbiać lub nienawidzić. Nie znam osób obojętnych wobec tego serialu. Pierwszy odcinek może nas wciągnąć w mocno zakręcony i niedorzeczny świat, w którym dziadek (Rick) i jego wnuczek (Morty) podróżują przez czas i przestrzeń w poszukiwaniu przygód. Animacja emitowana w paśmie dla dorosłych Adult Swim na Cartoon Network cieszy się ogromną popularnością, ale po premierze 3. sezonu nastała dłuższa przerwa. Teraz seria wraca z nowymi odcinkami i nareszcie wiemy, kiedy 4. sezon pojawi się w Polsce na Netfliksie.

Kiedy 4. sezon „Rick i Morty” na Netflix w Polsce? Data premiery już znana

Serwis nie ogłosił tej premiery wraz z zapowiedziami na grudzień, nie opublikował też żadnych materiałów w sieci, lecz po prostu zaktualizował podstronę serialu na swojej platformie. Dzięki temu wiemy, że 4. sezon serialu „Rick i Morty” pojawi się na Netflix 22 grudnia. W USA jest on emitowany od 10 listopada, gdzie pierwsza połowa 4. sezonu – czyli pierwsze 5 z 10 odcinków – mają cotygodniowe premiery. To właśnie te pięć nowych epizodów pojawi się na Netflix (tytuły poniżej), lecz nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje pięć kolejnych. Ich data w Stanach Zjednoczonych nie została jeszcze podana, ale można spekulować, że dojdzie do tego jeszcze wiosną.

Zwiastun 4. sezonu „Ricka i Morty’ego”

Po zakończeniu 3. sezonu „Ricka i Morty’ego” zamówionych zostało aż 70 nowych odcinków, co wynika przede wszystkim z popularności animacji. Nie wiemy, na ile sezonów się to przełoży i czy wszystkie trafią do Polski za sprawą Netfliksa. WarnerMedia zapowiedziało bowiem start serwisu HBO Max, na którym pojawią się w USA wszystkie dotychczasowe sezony oraz będą debiutować te nadchodzące. Czy i kiedy HBO Max zawita do Polski? Czy może usługę spotka podobny los, co np. CBS All Access i oryginalne produkcje będą odsprzedawane na licencji innym dystrybutorom poza USA (jak to jest przy Star Trek Discovery)?