Samsung

Specjalna funkcja Samsunga to prawdopodobnie system płatności mobilnych

Jakub Szczęsny
11

Samsung znalazł się w niezbyt przyjemnej sytuacji, gdzie traci udziały na ważnych dla siebie rynkach i musi zacząć wprowadzać nowe rzeczy do własnego ekosystemu urządzeń i usług. Skoro Apple radzi sobie dobrze na polu płatności mobilnych, koreański gigant nie może stać z boku i jedynie patrzeć, jak...

Samsung znalazł się w niezbyt przyjemnej sytuacji, gdzie traci udziały na ważnych dla siebie rynkach i musi zacząć wprowadzać nowe rzeczy do własnego ekosystemu urządzeń i usług. Skoro Apple radzi sobie dobrze na polu płatności mobilnych, koreański gigant nie może stać z boku i jedynie patrzeć, jak w Cupertino liczą pieniądze z tego biznesu i zacierają ręce na kolejne dolary. Wprowadzony wraz z iPhone 6 i 6 Plus Apple Pay wydaje się być niemałym sukcesem firmy - a to przecież jeszcze nie koniec.

W poprzednim tygodniu Samsung wspominał coś o "specjalnej funkcji" w nadchodzącym flagowcu - Samsungu Galaxy S6 i jego wersji z zakrzywionym (prawdopodobnie z dwóch stron) wyświetlaczem. Zapewne chodzi właśnie o system płatności mobilnych, który według niedawnych doniesień ma opierać się na technologii LoopPay. Najnowsze informacje z koreańskich mediów wydają się potwierdzać te dane i oczywiście, wiążą start nowej platformy płatności mobilnych z nadchodzącym wielkimi krokami nowym, najważniejszym urządzeniem Samsunga na ten rok.

Plan Samsunga zakłada, że jego płatności mobilne będą oferować także dodatkowe opcje uwierzytelniania operacji - oczywiście za pomocą czytnika biometrycznego. Ten zaś w Galaxy S6 prawdopodobnie będzie działał nieco lepiej, niż w poprzednich wersjach. Technologia oparta na przesuwaniu palcem po czytniku po prostu działała... jak chciała. Ta, nastawiona bezpośrednio na sam dotyk, jak to ma miejsce na przykład w TouchID od Apple sprawuje się znakomicie. Wielokrotnie miałem okazję obcować z tym sposobem uwierzytelniania od Apple i mogę powiedzieć, że jest to miła i wielce przydatna wartość dodana do urządzenia mobilnego.

Więcej informacji na temat Samsunga Galaxy S6 zobaczymy już niebawem - planowana data premiery urządzenia to 1 marca. Wtedy także powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, co Samsung przygotował dla nas poza samym telefonem komórkowym. W każdym razie - może być ciekawie.

Grafika: 1

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu