Samsung

Samsung Galaxy S6 i Exynos 7420 sprawdzone w Geekbench

Jakub Szczęsny
9

Prototyp Samsunga Galaxy S6 przeszedł test w Geekbench - tak można wytłumaczyć pojawienie się Exynosa 7420 w tym programie. Najciekawszy jest fakt, iż Samsung zaczyna się odcinać od produktów Snapdragona i coraz śmielej poczyna sobie w kwestii wdrażania własnych podzespołów. Jako, że jest to jedna z...

Prototyp Samsunga Galaxy S6 przeszedł test w Geekbench - tak można wytłumaczyć pojawienie się Exynosa 7420 w tym programie. Najciekawszy jest fakt, iż Samsung zaczyna się odcinać od produktów Snapdragona i coraz śmielej poczyna sobie w kwestii wdrażania własnych podzespołów. Jako, że jest to jedna z ciekawszych kwestii w świecie nowych technologii, pogląd na tę sprawę można wyrobić sobie także na podstawie danych z benchmarka. Jak wyszło?

Zapewne zauważyliście, z jaką częstotliwością pracuje ów Exynos. Jest to akurat 1,5 GHz - jednak w tym przypadku to efekt korzystania także z nieco słabszych rdzeni A-53. Jako, że ów układ został wykonany w technologii big.LITTLE, nieco bardziej wymagające zadania zostaną oddane rdzeniom Cortex A-57. Cały ambaras tkwi w energooszczędności układu.

Możemy się dowiedzieć też nieco o samym prototypie S6 - otrzymał on 3 GB pamięci RAM, choć spekulowało się na temat nawet czterech. Cały czas jest jednak szansa, że Samsung najzwyczajniej w świecie umieści w gotowych już urządzeniach większą ilość pamięci - o ile uzna to za stosowne. AnTuTu Benchmark natomiast ujawnił wersję tego urządzenia nie z Exynosem, a Snapdragonem 810, również wyposażonym w 3GB pamięci RAM.

Sam wynik jest jak najbardziej dobry i wydaje się, że Samsung Galaxy S6 wraz z Exynosem będzie naprawdę godnym uwagi urządzeniem. Warto jednak zastanowić się, co dalej będzie z trudnym obecnie małżeństwem Qualcomma i Samsunga. Nie da się żyć w rozkroku - kiedyś trzeba będzie podjąć jakąś decyzję. Stąd nie zdziwię się, jeśli za rok, dwa Koreańczycy poczują się naprawdę mocno i powiedzą Qualcommowi: "adieu!".

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

exynos octa