Mobile

Samsung głównym dostawcą chipów A9 dla iPhone'a 6S [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung głównym dostawcą chipów A9 dla iPhone'a 6S [prasówka]
9

Jak informują koreańskie media, Samsung ma być kluczowym producentem podzespołów do nowego iPhone'a 6S, którego premiera czeka nas w tym roku. Koreańczycy mieliby być odpowiedzialni za aż 75 proc. zamówień na układy A9, które znajdą zastosowanie w tych smartfonach. Samsung w iPhonie Jeszcze ki...

Jak informują koreańskie media, Samsung ma być kluczowym producentem podzespołów do nowego iPhone'a 6S, którego premiera czeka nas w tym roku. Koreańczycy mieliby być odpowiedzialni za aż 75 proc. zamówień na układy A9, które znajdą zastosowanie w tych smartfonach.

Samsung w iPhonie

Jeszcze kilka dni temu sugerowano, że koreański gigant będzie odpowiedzialny za połowę zamówień na procesory A9 do nowego iPhone'a oraz A9X dla tegorocznych iPadów. Drugą połowę wyprodukować miałoby TSMC. Krótko potem pojawiła się analiza wskazująca na podział 70 - 30 proc. W weekend koreańska gazeta Maeil Business Newspaper zapowiedziała, że Samsung ma pokryć 75 proc. zapotrzebowania na procesory A9 i A9X. Koreańczycy do tego celu mają wykorzystać swoją fabrykę w Austin w Texasie. Nie ujawniono jaką wartość ma porozumienie obu firm. Dla porównania za chipy A8 i A8X w 100 proc. odpowiedzialny był tajwański TSMC.

Nexus Player poza Google Play

Nexus Player nie jest już sprzedawany wyłącznie w sklepie Google Play. Przystawkę można już kupić w wybranych sieciach handlowych za oceanem (BestBuy i Newegg). W obu jego cenę ustalono na 99 dol. (+ 39,99 dol. za kontroler). Oznacza to, że niebawem Nexus Player może się pojawić na rynkach, gdzie dotąd sklep Google Play nie jest dostępny - być może również w Polsce. To jednak wymagałoby spolszczonego Androida TV, a więc może potrwać.

Facebook testuje nową aplikację dla low-endowych smartfonów

Pierwsi użytkownicy instalują już Facebooka Lite - zupełnie nowego klienta Facebooka dla Androida, który został opracowany z myślą o low-endowych smartfonach przeznaczonych na rynki rozwijające się. Program przypomina trochę mobilną wersję serwisu, która istniała w latach 2009-2010 i bazuje na kliencie opracowanym specjalnie dla facebookowego telefonu Snaptu. Mamy zatem tutaj głównie do dyspozycji podstawowe funkcje, ale wspierają je rozwiązania typowe dla Androida - powiadomienia push czy integracja z kamerą. Program można znaleźć w Google Play. Jak na początek ma on świetne wyniki - ponad 10 tys. pobrań i średnią ocen 4,6.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu