Mobile

Google wybrał najlepsze aplikacje na Androida 2017

Kamil Świtalski
Google wybrał najlepsze aplikacje na Androida 2017
13

Takie plebiscyty i wybory zawsze rodzą mieszane uczucia. No ale już, na konferencji Google I/O 2017 firma wybrała najlepsze gry i aplikacje na Androida. Kto wygrał?

Najlepsze aplikacje na Androida okiem Google

Wszelkiej maści plebiscyty, zestawienia, wybory najlepszych aplikacji... wśród nich zawsze ktoś będzie mniej lub bardziej pokrzywdzony. Bo jak z zestawu najwyższej jakości produktów wybrać jeden-jedyny, który jest najlepszy? Skoro doszły tak daleko, to znalazły się tam nie bez powodu. Dlatego jakkolwiek nie wyglądałyby wyniki, pewnie ktoś czuje się zawiedziony. O nominowanych pisałem kilka tygodni temu na łamach AntyApps we wpisie Google Play Award 2017 - najlepsze gry i aplikacje według Google. Tegoroczna edycja podzielona została na dwanaście kategorii, spośród których wybrano nie tylko najlepszą aplikację czy najlepszą grę, ale też najciekawsze rozwiązania dla Android Wear czy startup. Komu przypadło tegoroczne zwycięstwo?

Tegoroczni zwycięzcy

Na powyższym obrazku możecie sprawdzić cały zestaw zwycięzców. I szczerze? Jestem pod wrażeniem tego, jak dobre tytuły znalazły się na powyższej liście. Chociaż, jak to zwykle bywa, nie obyło się bez ALE.

Wierzę, że większości z nich nie trzeba wam specjalnie przedstawiać. Narzędzie IFTTT to klasyka do automatyzacji działań, która kilka tygodni temu doczekała się nowej wersji i... gruntownej przebudowy. Share The Meal to świetny projekt, który pozwala napełniać puste miski głodnych dzieci. Memrise od lat pomaga w nauce słówek na bazie skojarzeń. Mushroom 11 proponuje niebanalną mechanikę zabawy, dzięki czemu wyróżnia się na tle dziesiątek bliźniaczo do siebie podobnych gier, na które możemy trafić w mobilnych sklepikach. Hearthstone to kolejna udana produkcja w portfolio Blizzarda, która na smartfonach i tabletach wciąga równie mocno, co w wersji na komputery stacjonarne. Hooked oferuje masę interesujących historii do poczytania, a od niedawna możemy cieszyć się nimi także w trybie offline. Runtastic bardzo fajnie rozwija się z każdym rokiem, nieustannie pozostając jednym z ciekawszych wyborów dla miłośników biegania. Szczególnie, jeżeli oprócz smartfona korzystają z dodatkowych akcesoriów — opasek, zegarków itp. A Red Bull TV zżera godziny z naszego życia już od wielu, wielu lat! Do tego dochodzi jeszcze bardzo przemyślana propozycja dla najmłodszych, tytuły AR / VR i... najlepsza gra.

Z wynikami się nie dyskutuje, ale...

Najlepsza gra, a właściwie zwycięzca w kategorii najlepsza gra wybranej przez Google, to moje jedyne "ale". TRANSFORMERS: Forged to Fight nie jest grą złą, ale — w mojej opinii — nie jest to najlepszy tytuł, jaki w ostatnich miesiącach trafił na urządzenia mobilne. Ba, uważam, że bardzo daleko mu do tego miana. I szczerze mówiąc, widząc nominowanych przez myśl mi nawet nie przeszło, że to bijatyka z uwielbianymi robotami dostanie tę nagrodę! W końcu o ten sam tytuł walczyły jeszcze: Pokemon GOFire Emblem Heroes i Choices. No ale taka magia tych plebiscytów.

A gdzie miejsce dla nowości?

Powyższa lista zwycięzców to w dużej mierze tytuły, które miłośnicy rynku mobilnego znają nie od dziś. Szkoda, że zabrakło tam miejsca dla świeżych inicjatyw i projektów. Takich które wystartowały w ostatnich miesiącach — a nie kilka lat temu. No nic, może ten rok przyniesie więcej takich gier i aplikacji, a przyszłoroczna lista będzie kipieć od nowości?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu