Felietony

Sony z serialami z TVN - czas na TVP?

Grzegorz Marczak
Sony z serialami z TVN - czas na TVP?
13

News jeszcze z zeszłego roku ale wydaje mi się, że za to bardzo interesujący. Otóż Sony i stacja TVN zawarły strategiczne partnerstwo dzięki któremu wybrane seriale z tej stacji będą dostępne w telewizorach firmy Sony. Nie będzie to pełna oferta bo na razie mowa jest o kilku seriach czyli Usta Usta...

News jeszcze z zeszłego roku ale wydaje mi się, że za to bardzo interesujący. Otóż Sony i stacja TVN zawarły strategiczne partnerstwo dzięki któremu wybrane seriale z tej stacji będą dostępne w telewizorach firmy Sony. Nie będzie to pełna oferta bo na razie mowa jest o kilku seriach czyli Usta Usta (sezon 1 i 2), Klub Szalonych Dziewic, Magda M (sezon 1), Teraz albo nigdy! (sezon 1), dostępne jest również kilka programów rozrywkowych i dokumentalnych. Aby móc skorzystać z oferty TVN trzeba posiadać telewizor Sony BRAVIA (lub z tego co zrozumiałem odtwarzacz Blue Ray) z opcją BRAVIA Internet Video.

Wygląda więc na to, że TVN testuje razem z Sony potencjalne wejście z VOD do Telewizorów. Jest to o tyle ciekawa informacja bo kied ostatnio pytałem się rzecznika Onet o plany związane z taką usługą dowiedziałem się, że na razie poczekają i zobaczą jak wygląda strona dochodowa takiego przedsięwzięcia (bo doświadczenia z VOD w internecie pokazują, że nie jest wcale łatwo na tego typu usługach zarabiać).Mam tylko nadzieję, że Sony nie będzie miało treści z TVN na wyłączność. Oznaczało by to podział rynku w którym Panasonic i Samsung mają treści z Polsatu (iPla) a Sony z TVN - byłoby to dość niewygodne dla klientów.

Warto przy okazji wspomnieć, że do gry (VOD w TV) nie wszedł jeszcze na poważnie największy gracz VOD czy TVP. Temat VOD w tej firmie jest dość mocno "zapuszczony". Wprawdzie baza filmów i programów jest imponująca to jednak nie widać żadnej strategii związanej z rozwojem tej usługi.

Istnieje natomiast szansa, że w raz z pojawieniem się propozycji od dużego producenta TV, TVP wreszcie się ruszy i zrobi coś z VOD. Dla Sony, Panasonic czy Samsunga posiadania w swojej ofercie programów, filmów i seriali z telewizji polskiej jest to bardzo łakomy kąsek szczególnie jeśli którejś z firm uda się podpisać umowę na wyłączność.

Ps. Jeśli chodzi o usługi związane z TV i VOD warto też obserwować co planuje TPSA - słyszałem, że szykują całkiem sporo ciekawych niespodzianek które mogą zaskoczyć dostawców telewizji.

Za podesłanie linka do informacji o Sony i TVN dziękuję Michałowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TVPVoDSonyiplapanasonic