Konsole

Sony wydaje się gotowe do wsparcia multiplayera między PlayStation i Xboksem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Sony wydaje się gotowe do wsparcia multiplayera między PlayStation i Xboksem [prasówka]
17

Sony wydało oświadczenie, z którego wynika, że firma będzie gotowa do wsparcia pomysłu Microsoftu zakładającego rozgrywki multiplayer między obiema konsolami.

Sony a wspólny multiplayer

Sony w swoim oświadczeniu pisze, że cieszyłoby się na możliwość rozmowy z wydawcami i deweloperami, którzy chcieliby implementować rozgrywki między platformami. Konkretów w tym niewiele, ale sam odzew wydaje się być raczej pozytywny. Tym samym można spekulować, że Japończycy nie będą blokować inicjatywy Microsoftu, o której pisałem kilka dni temu. Przypomnijmy, że pierwszą grą wspierającą to rozwiązanie ma być Rocket League. Wiosną posiadacze Xboksów One zagrają z pecetowcami, a z czasem ma się również pojawić możliwość zabawy z użytkownikami PS4.

iOS 9 na 79 proc. urządzeń Apple'a

Apple z fragmentacją w swoim ekosystemie nie ma aż tak dużych problemów jak Google. iOS 9 jest obecnie dostępny na aż 79 proc. wszystkich urządzeń z tym systemem. Dla porównania, Android 6.0 Marshmallow ma 2,3 proc. udziału w całym rynku Androida. Oczywiście trudno to ze sobą zestawiać, bo mówimy o dwóch różnych światach. W pierwszym Apple tworzy urządzenia, sprzedaje je i rozwija oprogramowanie. W drugim mamy dziesiątki (setki) producentów, którzy modyfikują Androida, dostosowują do swoich potrzeb i sami odpowiadają za aktualizacje. Tak czy inaczej wynik Apple'a jest godny podziwu.

LG i elastyczne panele OLED

LG Display jest dobrze znane ze swoich panelów OLED, które robią niesamowite wrażenia - szczególnie w telewizorach. Teraz pojawiły się informacje o elastycznym ekranach tego typu. Ich masowa produkcja miałaby ruszyć w 2017 roku. Na te potrzeby w mieście Gumi w Korei Południowej postawiono nową fabrykę, gdzie miesięcznie powstawać ma nawet 15 tys. matryc.

Razer Core Graphics Core tani nie będzie

Opisywana jakiś czas temu przeze mnie stacja dokująca Razera wykorzystująca technologię AMD XConnect nie będzie tanim urządzeniem. Producent ustalił cenę na 399 dolarów dla osób, które kupują ją razem z komputerem. Pozostali muszą wyłożyć aż 499 dolarów. A gdzie tu jeszcze karta graficzna... Wychodzi na to, że rzeczywistość znowu spędza sen z powiek i taniej oraz rozsądniej będzie po prostu złożyć desktopa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu