19

Co na targach MWC 2019 pokazało Sony?

Targi Mobile World Congress 2019 trwają w najlepsze, a my jesteśmy na miejscu. Odwiedziliśmy z kamerą tegoroczne stoisko Sony i przyjrzeliśmy się sprzętom oraz rozwiązaniom, które w tym roku pokazał japoński producent.

Wiecie już, że Sony zapowiedziało i pokazało nowego flagowca, czyli Xperię 1 – możecie się jej przyjrzeć w naszym materiale wideo, który przygotowaliśmy jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem urządzenia. Pokazano również dwa smartfony ze średniej półki – Xperię 10 i 10 Plus, które podobnie jak Xperia 1 posiadają ciekawy ekran o kinowych proporcjach 21:9. Uczestniczyłem jednak w oficjalnej konferencji firmy, a później zwiedziłem ich stoisko na Mobile World Congress 2019. Zapraszam Was więc na wycieczkę.

A tak bardzo mocno czuć było kinowy klimat. Dlaczego? Proporcje ekranu 21:9 to właśnie coś, co znamy z wielkich sal i jeśli próbujemy oglądać na ekranie smartfona film w tym formacie, dostajemy na górze i na dole czarne paski. Tymczasem nowe ekrany w telefonach Sony rozwiązują ten problem, wypełniając cały ekran obrazem filmu. Nie wiem czy wiecie, ale Sony produkuje również aparaty oraz kamery – również te z wysokiej półki, chętnie wykorzystywane w branży filmowej. Posiada do tego prężnie działające Sony Pictures, którego logo na pewno wielokrotnie widzieliście w kinie. Kto więc jeśli nie japoński producent powinien zabrać się za przenoszenie kinowych wrażeń na małe ekrany kieszonkowych urządzeń?

Oczywiście największą gwiazdą na stoisku firmy był nowy flagowiec – Xperia 1, pojawi się na półkach sklepowych dopiero w czerwcu, ale wiemy już o nim wszystko. Sprzęt posiada 6,5 calowy ekran 4K OLED HDR, który podobno jest pierwszym takim ekranem na świecie. O ile jednak na przedpremierowym pokazie nie mogłem się mu dokładnie przyjrzeć, to już na stoisku Sony na targach MWC 2019 pokuszono się o stanowisko, na którym mogłem porównać obraz z jedynki z obrazem wyświetlanym na topowych telewizorach OLED od Sony. Urządzenie zapowiada się bardzo ciekawie i nie mogę się już doczekać testów w domowym zaciszu.

Xperie 10 i 10 Plus są już natomiast u mnie i kiedy tyko oderwę się od oglądania na nich filmów z Netfliksa, by przejść do bardziej wnikliwych testów – na Antywebie pojawią się materiały dotyczące tych dwóch urządzeń.

Materiał powstał we współpracy z Sony.