AntywebTV

Co na targach MWC 2019 pokazało Sony?

Paweł Winiarski
Co na targach MWC 2019 pokazało Sony?
19

Targi Mobile World Congress 2019 trwają w najlepsze, a my jesteśmy na miejscu. Odwiedziliśmy z kamerą tegoroczne stoisko Sony i przyjrzeliśmy się sprzętom oraz rozwiązaniom, które w tym roku pokazał japoński producent.

Wiecie już, że Sony zapowiedziało i pokazało nowego flagowca, czyli Xperię 1 - możecie się jej przyjrzeć w naszym materiale wideo, który przygotowaliśmy jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem urządzenia. Pokazano również dwa smartfony ze średniej półki - Xperię 10 i 10 Plus, które podobnie jak Xperia 1 posiadają ciekawy ekran o kinowych proporcjach 21:9. Uczestniczyłem jednak w oficjalnej konferencji firmy, a później zwiedziłem ich stoisko na Mobile World Congress 2019. Zapraszam Was więc na wycieczkę.

A tak bardzo mocno czuć było kinowy klimat. Dlaczego? Proporcje ekranu 21:9 to właśnie coś, co znamy z wielkich sal i jeśli próbujemy oglądać na ekranie smartfona film w tym formacie, dostajemy na górze i na dole czarne paski. Tymczasem nowe ekrany w telefonach Sony rozwiązują ten problem, wypełniając cały ekran obrazem filmu. Nie wiem czy wiecie, ale Sony produkuje również aparaty oraz kamery - również te z wysokiej półki, chętnie wykorzystywane w branży filmowej. Posiada do tego prężnie działające Sony Pictures, którego logo na pewno wielokrotnie widzieliście w kinie. Kto więc jeśli nie japoński producent powinien zabrać się za przenoszenie kinowych wrażeń na małe ekrany kieszonkowych urządzeń?

Oczywiście największą gwiazdą na stoisku firmy był nowy flagowiec - Xperia 1, pojawi się na półkach sklepowych dopiero w czerwcu, ale wiemy już o nim wszystko. Sprzęt posiada 6,5 calowy ekran 4K OLED HDR, który podobno jest pierwszym takim ekranem na świecie. O ile jednak na przedpremierowym pokazie nie mogłem się mu dokładnie przyjrzeć, to już na stoisku Sony na targach MWC 2019 pokuszono się o stanowisko, na którym mogłem porównać obraz z jedynki z obrazem wyświetlanym na topowych telewizorach OLED od Sony. Urządzenie zapowiada się bardzo ciekawie i nie mogę się już doczekać testów w domowym zaciszu.

Xperie 10 i 10 Plus są już natomiast u mnie i kiedy tyko oderwę się od oglądania na nich filmów z Netfliksa, by przejść do bardziej wnikliwych testów - na Antywebie pojawią się materiały dotyczące tych dwóch urządzeń.

Materiał powstał we współpracy z Sony.

<!-- Facebook Pixel Code --> <script> !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '612070339164412'); fbq('track', 'PageView'); </script> <noscript><img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=612070339164412&ev=PageView&noscript=1" /></noscript> <!-- End Facebook Pixel Code -->

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu