Mobile

Sony Ericsson bierze przykład z Huawei. Android 4.0 alfa dla serii Xperia już jest

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Sony Ericsson bierze przykład z Huawei. Android 4.0 alfa dla serii Xperia już jest
6

Czy to możliwe, że czeka nas seria publikacji wczesnych wersji aktualizacji do Androida 4.0? W mijającym tygodniu pisałem o próbnej wersji Ice Cream Sandwich, którą Huawei udostępniło, do testów, posiadaczom smartphone'a Honor. Nie sądziłem, że którykolwiek z pozostałych producentów może zdecydować...

Czy to możliwe, że czeka nas seria publikacji wczesnych wersji aktualizacji do Androida 4.0? W mijającym tygodniu pisałem o próbnej wersji Ice Cream Sandwich, którą Huawei udostępniło, do testów, posiadaczom smartphone'a Honor. Nie sądziłem, że którykolwiek z pozostałych producentów może zdecydować się na podobny zabieg. W końcu udostępnianie wczesnych wersji oprogramowania może być dla producentów problematyczne, bowiem zwiększa, często i tak wysokie oczekiwania klientów. Sony Ericsson nie musi się jednak obawiać się oczekiwań swoich klientów. Już kilka tygodni temu firma zapowiedziała aktualizację tegorocznych modeli z serii Xperia. Zanim to jednak nastąpi, firma udostępniła wczesną wersję Androida 4.0 dla użytkowników, chcących przekonać się jakie nowości niesie kolejna edycja.

Poniższe wideo prezentuje Ice Cream Sandwich w telefonie Xperia Arc S. Na pierwszy rzut oka, niewiele się zmieniło. Wynika to z obecności nakładki systemowej, stworzonej przez Sony Ericsson. Im dłużej jednak oglądamy nagranie, tym więcej elementów Androida 4.0, ukazuje się naszym oczom.

Przyznaję, że chętnie zobaczyłbym taką, próbną wersję Ice Cream Sandwich dla Samsunga Galaxy S 2. Dotychczas nie wykonałem roota swojego telefonu, choć wielokrotnie przymierzałem się do przeprowadzenia tego procesu. W związku z tym, nie mogę zainstalować nieoficjalnych ROMów. Oficjalna, próbna wersja zaspokoiłaby moją ciekawość.

Wracając do Sony Ericsson, próbna aktualizacja dostępna jest tutaj. Jest kompatybilna z modelami - Xperia Arc S, Xperia Neo V oraz Xperia Ray, pozbawionymi blokady SIM-Lock.

Jeśli ktoś z Was - posiadaczy wspomnianych modeli, zdecyduje się na instalacje, będę wdzięczny za opinię na temat nowego systemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu