Polska

Sony dorzuca do pieca – prawie 280 złotych za grę na PlayStation 3

Kamil Ostrowski
Sony dorzuca do pieca – prawie 280 złotych za grę na PlayStation 3
26

Cichaczem podniesiono ceny gier na konsolę PlayStation 3. Zmienił się nie tylko przelicznik euro do złotówki, jaki do tej pory obowiązywał w sieci PlayStation Network, ale także standardowa cena gier „pudełkowych”. Obecnie za wydawane przez Sony produkcje przyjdzie nam zapłacić prawie 280 złotych. K...

Cichaczem podniesiono ceny gier na konsolę PlayStation 3. Zmienił się nie tylko przelicznik euro do złotówki, jaki do tej pory obowiązywał w sieci PlayStation Network, ale także standardowa cena gier „pudełkowych”. Obecnie za wydawane przez Sony produkcje przyjdzie nam zapłacić prawie 280 złotych. Kilka growych serwisów już wiesza psy na polskim oddziale, w komentarzach wypomina się kampanie reklamowe z celebrytami.

Nikt nie zauważył, że cenę podniesiono dla całej Europy.

Wszystko wskazuje na to, że obecnie cena detaliczna, ustalona dla takich gier jak God of War: Wstąpienie czy The Last of Us wynosi w 279 złotych. Skąd ta podwyżka? Sony Computer Entertainemnt Europe ustaliło cenę detaliczną nowych gier na 69,99 euro, a nie 59,99 euro, jak dotychczas. Wystarczy sprawdzić, chociażby na niemieckim Amazonie.

Źródło: Amazon.de

Poprosiłem Macieja Kmiołka, dyrektora ds. marketingu SCEP o słowo wyjaśnienia i komentarza w sprawie podwyżki, i braku komunikatu z ich strony na ten temat.

„Oficjalna sugerowana cena w Europie (GoW: Wstąpienie i innych gier o których mowa – dop. Kamil Ostrowski), ustalona przez SCEE, wynosi 69,99 Eur (czyli pomnożone razy 4,19 równa się w przeliczeniu 289 zł).

W Polsce jako lokalny oddział SCEE nie mamy cen sugerowanych na gry, konsole i akcesoria, stad z naszej strony nie ma komunikatów cenowych - ostateczną cenę ustala siec dystrybucji i detal.”

Część sklepów dostosowała się już do nowych cen i w tej chwili na przykład na gram.pl cena wymienionych tytułów to 249,90 zł, a na Move.pl – 239,90 zł. Na Ultima.pl wciąż obowiązuje stara cena 209,90 zł. Oczywiście sklepy wysyłkowe tradycyjne obcinają kilkadziesiąt złotych z ceny. Jeżeli jednak po premierze pójdziemy na przykład do Empiku czy Media Marktu, prawdopodobnie będziemy musieli wysupłać niemal 300 złotych.

Źródło: Gram.pl

Przelicznik euro do złotówki na PlayStation Network zwiększył się z 3,6 na 3,9zł. Cyfrowa dystrybucja stała się odrobinę mniej atrakcyjna dla przeciętnego Polaka. Szkoda, bo PSN był mocno konkurencyjny w stosunku do Xbox Live Marketplace.

Nie ma powodu, żeby wieszać psy na polskim oddziale. Możemy co najwyżej wypominać szychom na szczeblu europejskim, że w kwestii potencjału finansowego gospodarstw domowych, stawiają nas w jednym rzędzie z Europą zachodnią (co jest oczywiście absurdem).

Ciekaw jestem, ilu potencjalnych klientów przerażą nowe ceny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonyplaystation