13

Soluto czyli koniec frustracji związanych z komputerem!

Soluto to produkt, który zwyciężył bitwę startupów podczas Techcrunch Disrupt. Soluto jest to aplikacja na komputery klasy PC, której głównym zadaniem jest monitorowanie stanu PC-ta, informowanie użytkownika o napotkanych błędach oraz proponowanie potencjalnych rozwiązań problemu. Soluto może więc monitorować wszystkie rzeczy które wpływają na niepoprawną pracę komputera. Począwszy od problemów z wydrukiem, zbyt dużym obciążeniem […]

Soluto to produkt, który zwyciężył bitwę startupów podczas Techcrunch Disrupt. Soluto jest to aplikacja na komputery klasy PC, której głównym zadaniem jest monitorowanie stanu PC-ta, informowanie użytkownika o napotkanych błędach oraz proponowanie potencjalnych rozwiązań problemu.

Soluto może więc monitorować wszystkie rzeczy które wpływają na niepoprawną pracę komputera. Począwszy od problemów z wydrukiem, zbyt dużym obciążeniem pamięci, znalezienie zawieszającej się notorycznie aplikacji a kończąc na problemach z myszką. Jeśli aplikacja napotka jakąś nieprawidłowość w naszym systemie rejestruje jakie w tym czasie działały aplikacje i procesy a następnie wykonuje nisko poziomową analizę w poszukiwaniu przyczyny problemu.


Soluto – Anti Frustration Software from Soluto on Vimeo.

To jednak nie wszystko – Soluto da użytkownikowi możliwość korzystania z doświadczeń innych osób korzystających z tego oprogramowania. Jeśli więc ktoś inny wcześniej natrafił na problem na przykład z zawieszającą się aplikacją xyz i go rozwiązał to Soluto będzie to rozwiązanie proponować również innym użytkownikom swojej aplikacji.

Centralna baza wiedzy i informacji która powstaje (PCGenome) będzie zawierać oprócz opisów problemów i sposobów na ich rozwiązanie również takie informacje jak kompatybilność sprzętu z odpowiednim oprogramowanie, dobór aplikacji dla różnych klas komputerów itp.

Model biznesowy tego narzędzia jest również ciekawy – podstawowa wersja z tego co zrozumiałem jest darmowa, natomiast jeśli chcemy aby Soluto rozwiązywało samo nasze problemy (ściągał w tle dodatki, poprawki, nowe wersje itp) to trzeba będzie zapłacić.

Warto też zwrócić uwagę, że przy całej złożoności Soluto aplikacja wygląda świetnie i jest chyba prosta w obsłudze (można ją zobaczyć jedynie na filmie z prezentacji podczas bitwy startupów).