Felietony

Zobacz najlepsze fragmenty swoich ulubionych filmów na movieclips.com - świetne!

Grzegorz Marczak
Zobacz najlepsze fragmenty swoich ulubionych filmów na movieclips.com - świetne!
5

Nie jest to co prawda startup pierwszej "świeżości" bo powstaje od grudnia 2009 roku a wystartował w marcu 2010, ale ja trafiłem dopiero na niego podczas przeglądania finalistów bitwy na TechCrunch Disrupt. Movieclips.com bo o tym serwisie mówię daje na możliwość wrócić do ulubionych scen z naszych...

Nie jest to co prawda startup pierwszej "świeżości" bo powstaje od grudnia 2009 roku a wystartował w marcu 2010, ale ja trafiłem dopiero na niego podczas przeglądania finalistów bitwy na TechCrunch Disrupt. Movieclips.com bo o tym serwisie mówię daje na możliwość wrócić do ulubionych scen z naszych ulubionych filmów (są to przeważnie 2 minutowe fragmenty). I to właściwie wszystko (czego mi potrzeba), no dobra jest jeszcze możliwość tworzenia mashup z fragmentów filmów ale to mnie akurat mniej interesuje.

Movieclips.com charakteryzując się przede wszystkim dobrą wyszukiwarką i kategoryzacją fragmentów filmów ze względu na typ filmu, aktora w nim występującego, reżysera rodzaj sceny itp. Możemy przeszukiwać bazę filmów nawet pod względem konkretnego dialogu występującego w scenie. Warto też podkreślić, że serwis korzysta z bibliotek takich producentów jak 20th Century Fox, MGM, Paramount, Sony Pictures, Universal Pictures and Warner Bros. Co ciekawe nasze ulubione fragmenty filmów można wklejać na własną stronę.

Trafiłem niestety kilka razy na napis, że dany klip nie może być wyświetlany w moim kraju ale nie jest to na szczęście reguła - poniżej zamieszczam przykładowe wklejki z filmami (w serwisie są też fragmenty całkiem nowych filmów):

Twardziel bije potworaTa bitwai to spojrzenie :)Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TechCrunch Disrupt