Felietony

Soluto czyli koniec frustracji związanych z komputerem!

Grzegorz Marczak
Soluto czyli koniec frustracji związanych z komputerem!
13

Soluto to produkt, który zwyciężył bitwę startupów podczas Techcrunch Disrupt. Soluto jest to aplikacja na komputery klasy PC, której głównym zadaniem jest monitorowanie stanu PC-ta, informowanie użytkownika o napotkanych błędach oraz proponowanie potencjalnych rozwiązań problemu. Soluto może wię...

Soluto to produkt, który zwyciężył bitwę startupów podczas Techcrunch Disrupt. Soluto jest to aplikacja na komputery klasy PC, której głównym zadaniem jest monitorowanie stanu PC-ta, informowanie użytkownika o napotkanych błędach oraz proponowanie potencjalnych rozwiązań problemu.

Soluto może więc monitorować wszystkie rzeczy które wpływają na niepoprawną pracę komputera. Począwszy od problemów z wydrukiem, zbyt dużym obciążeniem pamięci, znalezienie zawieszającej się notorycznie aplikacji a kończąc na problemach z myszką. Jeśli aplikacja napotka jakąś nieprawidłowość w naszym systemie rejestruje jakie w tym czasie działały aplikacje i procesy a następnie wykonuje nisko poziomową analizę w poszukiwaniu przyczyny problemu.


Soluto - Anti Frustration Software from Soluto on Vimeo.

To jednak nie wszystko - Soluto da użytkownikowi możliwość korzystania z doświadczeń innych osób korzystających z tego oprogramowania. Jeśli więc ktoś inny wcześniej natrafił na problem na przykład z zawieszającą się aplikacją xyz i go rozwiązał to Soluto będzie to rozwiązanie proponować również innym użytkownikom swojej aplikacji.

Centralna baza wiedzy i informacji która powstaje (PCGenome) będzie zawierać oprócz opisów problemów i sposobów na ich rozwiązanie również takie informacje jak kompatybilność sprzętu z odpowiednim oprogramowanie, dobór aplikacji dla różnych klas komputerów itp.

Model biznesowy tego narzędzia jest również ciekawy - podstawowa wersja z tego co zrozumiałem jest darmowa, natomiast jeśli chcemy aby Soluto rozwiązywało samo nasze problemy (ściągał w tle dodatki, poprawki, nowe wersje itp) to trzeba będzie zapłacić.

Warto też zwrócić uwagę, że przy całej złożoności Soluto aplikacja wygląda świetnie i jest chyba prosta w obsłudze (można ją zobaczyć jedynie na filmie z prezentacji podczas bitwy startupów).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu