Felietony

Softonic dla Windows - Twoje programy na komputerze z gwarancją braku wirusów

Grzegorz Ułan
Softonic dla Windows - Twoje programy na komputerze z gwarancją braku wirusów
13

Dostaliśmy właśnie informacje na email o wydaniu nowego programu od Softonic. Zainstalowałem z ciekawości, jednak ze sceptycznym nastawieniem - bo cóż to można nowego w tym temacie wymyślić? Pamiętam jeszcze kilka lat temu problemy z instalacją dodatkowego toolbaru w przeglądarce, przy okazji ś...


Dostaliśmy właśnie informacje na email o wydaniu nowego programu od Softonic. Zainstalowałem z ciekawości, jednak ze sceptycznym nastawieniem - bo cóż to można nowego w tym temacie wymyślić?

Pamiętam jeszcze kilka lat temu problemy z instalacją dodatkowego toolbaru w przeglądarce, przy okazji ściągania z ich strony jednego z programów. To było więc pierwsze, co sprawdziłem. Żaden dodatkowy program nie instaluje się na naszym komputerze ani z aplikacją Softonic ani też wraz z instalacją nowych programów przez tą aplikację.

Program wygląda ładnie i przejrzyście. Baza dostępnych aplikacji również nie pozostawia wiele do życzenia, jak i ich recenzji czy też zrzutów ekranu.

Osobiście najbardziej przydatne w tej aplikacji wydają mi się dwie opcje. Otóż jest to dostęp do aktualizacji bazy własnych programów w jednym miejscu:

Oraz zakładek z własnymi programami, które po reinstalacji systemu na szybko można zainstalować, bez konieczności ponownego szukania i ściągania ich ze stron danych aplikacji.

Dodatkowo Softonic zapewnia, że wszystkie programy w bazie są wolne od wirusów.

Nasz katalog programów skanowany jest przez ponad 30 antywirusów, zapewniających Ci stuprocentowe bezpieczeństwo pobierania.

Cóż, osobiście wydaje mi się, że nikt takiej stuprocentowej pewności dawać nie może, jednak dla zwykłych użytkowników internetu, to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, niż ściąganie z przypadkowych stron znalezionych w Google.

Program można bezpłatnie pobrać ze strony Softonic dla Windows.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeGryprogramydarmowe