Android

Soccer Pong – mój ulubiony klasyk z czasów PRL-u w nowoczesnym wydaniu polskiego dewelopera

Grzegorz Ułan
Soccer Pong – mój ulubiony klasyk z czasów PRL-u w nowoczesnym wydaniu polskiego dewelopera
7

Pong to, oprócz Tetrisa, jedna z najstarszych gierek, w które do dziś zagrywają się rzesze fanów. To też pozycje, które doczekały się niezliczonych przeróbek czy remaków. Dziś u większości z Was pod telewizorem znalazły swoje miejsce pudełka z logiem PS czy Xbox, ja w dzieciństwie bawiłem się tak...

Pong to, oprócz Tetrisa, jedna z najstarszych gierek, w które do dziś zagrywają się rzesze fanów. To też pozycje, które doczekały się niezliczonych przeróbek czy remaków.

Dziś u większości z Was pod telewizorem znalazły swoje miejsce pudełka z logiem PS czy Xbox, ja w dzieciństwie bawiłem się takim oto cudem, co mnie sprawiało niesamowitą frajdę w tamtych czasach.

Do tego stopnia, że nawet po tylu latach Pong to jedno z moich pierwszych wyszukiwań w mobilnym sklepie, gdy poszukuje jakiejś nowej gry. Zwykle były to nieudolne podróbki, przepełnione reklamami, ze słabą grywalnością. Jednak dziś trafiłem na całkiem udane wykonanie polskiego dewelopera z Origin Software, dzięki wpisowi, które Paweł Wimmer zamieścił wczoraj na swoim profilu.

Soccer Pong to taka piłkarska przeróbka Ponga, dostępna na razie na Androida, ale w planach jest udostępnienie wersji na iOS czy Windows Phone. Gra polega na przesuwaniu palcem bramki wzdłuż boiska, tak, by uniemożliwić przeciwnikowi zdobycia gola. Piłkę można podkręcać, a z biegiem czasu rozgrywka przyspiesza zwiększając przy tym poziom trudności.

Możemy grać z komputerem, ze znajomymi na jednym ekranie, bądź w wersji online z losowymi przeciwnikami lub znajomymi z listy kontaktów na G+. Za każdą grę zdobywamy monety, za które później możemy zakupić szybsze czy dłuższe bramki.

Wersja online ma jeszcze parę błędów, zdarzają się przycinki, piłka czasem znika, by pojawić się w nieoczekiwanym momencie w innym miejscu niż zniknęła, ale to wersja beta, myślę, że ten element zostanie poprawiony w kolejnych wydaniach gry.

Grafika jest dobrze dopracowana i uprzyjemniająca rozgrywkę, podobnie jak dźwięk towarzyszący podczas gry, a symulujący mecz piłkarski. Całość prezentuje się naprawdę dobrze i z pewnością zapewni Wam wiele godzin przyjemnej zabawy, zwłaszcza fanom tej pozycji.

Soccer Pong możecie pobrać za darmo z Google Play, mam nadzieję, że niedługo zostaną wydane wersje na iOS oraz Windows Phone. Miłej zabawy:).

Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu