Smartwatche

Smartwatche na Android Wear dalej nie wytrzymają tygodnia na baterii, ale dostaną interaktywne tarcze

Paweł Winiarski
Smartwatche na Android Wear dalej nie wytrzymają tygodnia na baterii, ale dostaną interaktywne tarcze
10

Na pierwszy rzut oka tarcze w smartwatchach wydają się być najmniej istotnym elementem inteligentnego zegarka. Używając tego typu sprzętu zauważyłem jednak, że to jedna z jego najfajniejszych opcji. A w przypadku Android Wear będzie jeszcze lepiej. Google zapowiedziało właśnie, że mająca ukazać s...

Na pierwszy rzut oka tarcze w smartwatchach wydają się być najmniej istotnym elementem inteligentnego zegarka. Używając tego typu sprzętu zauważyłem jednak, że to jedna z jego najfajniejszych opcji. A w przypadku Android Wear będzie jeszcze lepiej.

Google zapowiedziało właśnie, że mająca ukazać się w przeciągu najbliższych tygodni aktualizacja Android Wear wprowadzi wsparcie dla interaktywnych tarcz dla zegarków napędzanych tym systemem. Jak sama nazwa wskazuje, będziemy mogli wchodzić z nimi w interakcje - jak wygląda to w praktyce?

Na chwilę obecną takie tarcze są niestety tylko trzy: Bits, Together i Under Armour. Bits pozwala wybrać, co oprócz wyświetlanego czasu użytkownik ma widzieć na ekranie. Będziemy mogli tam dodać nieodebrane połączenia, informacje o nowych mailach, pogodę, status baterii czy zbliżające się w kalendarzu spotkanie.

Together stawia natomiast na kontakt z innymi użytkownikami. Zamieni bowiem cały ekran w „miejsce do dzielenia się”, pozwalając na parowanie z zegarkiem innej osoby, a następnie dzielenie się zdjęciami, emotikonami i aktywnościami. Under Armor to propozycja dla aktywnych, którzy regularnie sprawdzają swoje statystyki w aplikacjach monitorujących aktywność fizyczną.

Pomysły fajne, zobaczymy jak będą sprawdzać się w praktyce. Smartwatch to ciekawe odejście od teorii, że zegarek to przede wszystkim biżuteria/ozdoba - oczywiście poza jego główną funkcją, jaką jest wskazywanie aktualnego czasu. Interaktywne tarcze to moim zdaniem kolejny krok (choć raczej mały) do udowodnienia, że smartwatche to nie tylko trzymany na nadgarstku dodatkowy, pasywny ekran do wyświetlania powiadomień ze smartfona.

Podobnie jednak jak Wy wolałbym jednak przeczytać nie o o nowych bajerach w Android Wear, ale o bateriach, które pozwolą zegarkowi wytrzymać choćby tydzień.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroid Wear