Smartwatche

Pierwsze spojrzenie na smartwatche od Fossila i Intela

Konrad Kozłowski
Pierwsze spojrzenie na smartwatche od Fossila i Intela
3

Nareszcie jakieś konkrety! Po tym jak musieliśmy zadowolić się jedynie zapowiedziami Intela oraz jego partnerów o wprowadzeniu na rynek urządzeń opartych o architekturę firmy z Santa Clara w Kalifornii od kilku godzin wiemy już czego mniej więcej można spodziewać się po wspólnych dokonaniach Intela...

Nareszcie jakieś konkrety! Po tym jak musieliśmy zadowolić się jedynie zapowiedziami Intela oraz jego partnerów o wprowadzeniu na rynek urządzeń opartych o architekturę firmy z Santa Clara w Kalifornii od kilku godzin wiemy już czego mniej więcej można spodziewać się po wspólnych dokonaniach Intela i firmy Fossil, mającej 80% udziałów w amerykańskim rynku zegarków do 1 tysiąca dolarów.

Podczas keynote'u na konferncji Intel Developer Forum 2015 można było po raz pierwszy zobaczyć efekty współpracy Fosilla i Intela, której zapowiedzi opisywałem już dwukrotnie na Antyweb - po raz pierwszy w lutym, a później w marcu. Oprócz smartwatcha z Android Wear oficjalnie wspomniano o innych dwóch smart-zegarkach, które również obecne był na scenie i tylko w ten sposó można je było zobaczyć. Nie będą one oparte o platformę Google, ale będą mogły bezpośrednio łączyć się z Internetem za pomocą sieci komórkowej.

Co możemy wywnioskować z kilku fotografii z konferencji? Urządzenie z Android Wear wyglądem delikatnie przypomina smartwatch Motoroli, czyli Moto 360 (który notabene wkrótce zostanie zaktualizowany). Produkt Fossil jest jednak znacznie masywniejszy, grubszy i charakteryzuje się, przynajmniej na pierwszy rzut oka, paskiem skórzanym o solidniejszym wykonaniu, z którego słynie. Widoczny jest też niewielki ciemny pasek w dolnej części wyświetlacza, z czego natomiast "słynie" Moto 360. Nie wspomniano zbyt wiele na temat specyfikacji urządzeń, ani materiałów, z których są wykonane. Możemy jednak sądzić, że do wyboru będą wersje srebrne, złote wyposażone w branslotety jak i wspomniany skórzany pasek. Jasno powiedziane zostało jednak, że nie żaden z produktów nie będzie bezpośrednią konkurencją dla Basis Peaka, ale nie zdradzono jaki układ znajdzie się wewnątrz nowych smartwatchy.

Wszystkie trzy urządzenia mają zostać udostępnione w trzecim kwartale tego roku i trafiać do innej grupy użytkowników niż klienci zainteresowani Basis Peakiem. Będzie to najwyraźniej najlepsza odpowiedź na rynku na oczekiwania grupy użytkowników, którzy poszukując smartwatchy o kontstrukcji maksymalnie zbliżonej do tej znanej z produktów Fossila i innych topowych marek. Trudno jednak przewidzieć szczegóły związane z kwotami, jakie zażyczy sobie producent za którykolwiek z zegarków. Zdecydowanie więcej detali poznamy już w najbliższych miesiącach, co oznacza, że ani Intel ani Fossil nie rzucają słów na wiatr i zamierzają przed okresem świątecznym wprowadzić na rynek swoje urządzenia.

Zdjęcia wewnątrz tekstu: Engadget.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu