Smartwatche

5 codziennych sytuacji, które stają się prostsze dzięki smartwatchowi

Jakub Szczęsny
5 codziennych sytuacji, które stają się prostsze dzięki smartwatchowi
91

Czy smartwatch może ułatwiać życie? Owszem! Niewielkie urządzenie zdolne łączyć się bezprzewodowo ze smartfonem ma unkcje, które upraszczają niektóre czynności. Smartwatch to nie tylko urządzenie służące do sprawdzania godziny, czy śledzenia naszych postępów w sporcie. Oto 5 codziennych sytuacji, które stają się łatwiejsze dzięki smartwatchowi.

Smartwatche mogą być niezwykle wdzięcznymi towarzyszami codziennych zadań - począwszy od prowadzenia rozmów telefonicznych, a skończywszy na… konsumowaniu przeróżnych treści. Jednak według wielu użytkowników ich funkcje kończą się na sprawdzaniu godziny czy też monitorowania naszych postępów w sporcie. To nieprawda - smartwatch może być świetnym dodatkiem do naszych codziennych zadań i w wielu przypadkach może spowodować, że ich realizowanie będzie dla nas znacznie prostsze.

Jedziesz samochodem i… dzwoni telefon

Jest korek - jesteś zdenerwowany lub zdenerwowana. Dzwoni telefon, w uchu masz słuchawkę, ale komórka znajduje się gdzieś w czeluściach schowka koło dźwigni skrzyni biegów. Jest bardzo brzydka pogoda i musisz skupić się na ruchu ulicznym. Nie wiesz kto dzwoni, a nie chcesz odbierać połączenia, które nie jest istotne.

Czytaj więcej: Sprzedaż smartfonów Huawei do góry aż o... 66%

W takiej sytuacji smartwatch sparowany z Twoim telefonem komórkowym wyświetli Ci nazwę kontaktu (lub numer telefonu rozmówcy). Co więcej, smartwatch pozwoli Ci na określenie, co chcesz zrobić z nadchodzącym połączeniem: możesz je odrzucić, odebrać lub nawet wysłać predefiniowaną wiadomość (na przykład: “Jadę samochodem, nie mogę rozmawiać). Przypominamy: rozmowa przez telefon bez zestawu głośnomówiącego / słuchawkowego jest zabroniona, niebezpieczna i zagrożona mandatem karnym!

Słuchasz muzyki i chcesz zmienić utwór

Idziesz przez miasto, jest piękna pogoda. Masz na sobie swoje ulubione spodnie, ale jest z nimi jeden istotny problem: ma bardzo niewygodne kieszenie. Właśnie naszło Cię na zmianę utworu na Twojej playliście - mógłbyś wyciągnąć telefon z kieszeni, odblokować go i następnie zmienić piosenkę. Ale po co miałbyś to robić, jeżeli masz przy sobie swojego smartwatcha?

Unosisz rękę, wciskasz jeden przycisk i już po chwili w słuchawkach słyszysz utwór, który pasuje do Twojego aktualnego nastroju. To proste jak bułka z masłem - gdybyś nie miał przy sobie inteligentnego zegarka, musiałbyś posiłkować się telefonem, co nie jest wygodne w większości przypadków.

Huawei Watch GT2 oferuje również 2 GB pamięci wewnętrznej, które możesz wykorzystać do wgrania kilkuset utworów oraz odtwarzania ich za pomocą słuchawek bezprzewodowych Bluetooth - bez konieczności brania ze sobą smartfona. To świetna opcja dla osób, które np.sporo biegają i nie chcą brać ze sobą zbyt wielu sprzętów elektronicznych na trening.

Jesteś na spotkaniu i dostajesz wiadomość…

Jesteś na spotkaniu, na którym nie wypada wyciągać telefonu komórkowego z uwagi na to, że Twój rozmówca mógłby poczuć się urażony. Jednak chcesz być cały czas w kontakcie ze światem. Może czekasz na ważną wiadomość od swojego lekarza, z informacjami o wynikach Twoich badań? A może Twoje dziecko ma akurat egzamin i chcesz dowiedzieć się pierwszy / pierwsza o tym, jak mu poszło? Mając smartwatcha w bardzo dyskretny sposób możesz sprawdzić napływające do Ciebie powiadomienia i jeżeli są one niezwykle istotne - możesz na nie w dowolnym momencie zareagować. Smartwatch jest naprawdę niesamowity w takich scenariuszach wykorzystania!

Zgubiłeś telefon w domu i nie możesz go znaleźć

Załóżmy, że spieszysz się na spotkanie, ale nie możesz znaleźć swojego telefonu. Ten jak na złość ukrył się gdzieś w bałaganie, który stworzyłeś / stworzyłaś w trakcie przygotowywania się do wyjścia. Nie masz drugiego numeru telefonu, z którego mógłbyś / mogłabyś do siebie zadzwonić celem odnalezienia smartfona. Co robisz wtedy?

Twój smartwatch pozwoli Ci na znalezienie Twojego telefonu komórkowego - wystarczy użyć aplikacji parującej Twój zegarek z telefonem oraz połączenia Bluetooth między inteligentnym urządzeniem a telefonem. Po chwili dowiesz się, gdzie znajduje się Twój telefon dzięki donośnemu dźwiękowi - znalezienie “zagubionego” telefonu w domu będzie znacznie prostsze, a Ty oszczędzisz sporo nerwów i czasu przed wyjściem na spotkanie.

Trening na basenie - jak go “obliczyć”?

Zabieranie smartfona na basen nie jest już szczególnie niebezpieczne: większość flagowych propozycji oferuje swoim użytkownikom wodoszczelność. Niemniej, wielu użytkowników w dalszym ciągu nie ufa takim zabezpieczeniom. Smartwatche natomiast w większości są urządzeniami wodoodpornymi. Huawei Watch GT2 zapewnia szczelność aż do 5 atmosfer - to znacznie więcej, niż z całą pewnością będziecie w stanie osiągnąć na basenie. Co więcej, urządzenie jest w stanie mierzyć Wasze postępy również w sportach pływackich.

Smartwatch to urządzenie idealnie dopełniające smartfona

Jeżeli uważacie, że smartfon to wszystko, czego Wam trzeba w codziennych zastosowaniach - sami widzicie, że nie jest tak do końca. Zastosowania inteligentnego zegarka można mnożyć - Huawei Watch GT2 i inne są dowodem na to, że w połączeniu z telefonem komórkowym mogą stanowić świetny element codziennego ekosystemu, w którym użytkownik harmonijnie realizuje swoje zadania.

Tekst powstał we współpracy z firmą Huawei

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu