Smartwatche

Xiaomi Mi Band 4 z kolorowym wyświetlaczem, mikrofonem i NFC

Kamil Pieczonka
Xiaomi Mi Band 4 z kolorowym wyświetlaczem, mikrofonem i NFC
21

Już od 16 czerwca w sprzedaży w Chinach dostępna będzie najnowsza wersja opaski Xiaomi Mi Band oznaczona cyferką 4. Nowy model może pochwalić się kilkoma nowinkami, jak chociażby kolorowy wyświetlacz OLED czy obsługa NFC. Niestety na płatności Google Pay nie mamy co w tej chwili liczyć, opaska obsługuje tylko Alipay w Chinach.

Xiaomi Mi Band 4 jest już praktycznie smart zegarkiem

Xiaomi Mi Band to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych inteligentnych opasek na rynku. Jej największa zaleta to cena, która jest bardzo atrakcyjna w stosunku do możliwości jakie daje urządzenie. Pierwsza wersja nie służyła w zasadzie do niczego więcej jak liczenia kroków i monitorowania snu, w najnowszej odsłonie mamy już wiele funkcji znanych z smart zegarków. Na pierwszy rzut oka zmian względem Mi Band 3 nie ma wiele. Opaska ma bardzo podobny kształt i zapięcie, a także dotykowy panel. Wszystkie się jednak zmienia jak ją aktywujemy.

W najnowszej odsłonie Xiaomi postawiło na kolorowy (24 bit) wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala i rozdzielczości 120x240 pikseli z warstwą dotykową, jasnością 400 nitów oraz pokryty szkłem odpornym na zarysowania. Na głównym ekranie można też wyświetlić naraz znacznie więcej informacji i dopasować jego wygląd przy pomocy jednego z 77 profili (wzorów zegarka). To znaczny postęp, który przybliża ten model bardziej do inteligentnych zegarków, a nie prostych opasek.

Poza tym Xiaomi Mi Band 4 pozwala na liczenie kroków, monitorowanie pulsu, informuje o pogodzie, pokazuje powiadomienia z aplikacji i informacje o nieodebranych połączeniach. Do tego może śledzić kilka różnych rodzajów aktywności, takich jak bieganie czy pływanie. Opaska jest wodoodporna do głębokości 50 metrów, a ponadto wyposażona została w trzyosiowy akcelerometr oraz żyroskop. Standardowa wersja wyposażona została w technologię Bluetooth 5.0 oraz baterię o pojemności 135 mAh, która ma pozwolić na 20 dni działania. Jej cena to 169 yuanów, czyli około 25 USD.

W sprzedaży pojawi się także wersja z NFC kompatybilna z systemem płatności Alipay obecnym głównie w Chinach oraz z mikrofonem, który obsługuje asystenta głosowego Xiao AI. Niestety wygląda na to, że w Europie ten model nie będzie miał większego sensu, tym bardziej, że jest droższy, kosztuje 229 yuanów (~33 USD) i ma mniejszą baterię (125 mAh). W sprzedaży pojawi się także limitowana edycja Avengers za 349 yuanów (~50 USD). Sprzedaż ma rozpocząć się już 16 czerwca.

 źródło: Fonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu