iOS

Smartfon z Androidem jako sprzętowe dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla iOS

Kamil Pieczonka
Smartfon z Androidem jako sprzętowe dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla iOS
Reklama

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie w usługach Google dla przeglądarki Chrome w Chrome OS, macOS X i Windows 10 działa już od jakiegoś czasu. Dzięki tej usłudze każde logowanie na nasze konto Google musimy potwierdzić na smartfonie z Androidem. Teraz podobna funkcja została wprowadzona w smartfonach z iOS.

Smartfon z Androidem jako dwuskładnikowe uwierzytelnianie

Na pierwszy rzut oka taka funkcja wydaje się zbędna, bo ile osób korzysta z dwóch smartfonów jednocześnie i to do tego na dwóch różnych systemach? Google widzi jednak zastosowanie tego sposobu potwierdzania logowania np. dla osób, które korzystają z tabletów iPad. Jeśli zatem chcecie zwiększyć bezpieczeństwo logowania na swoich urządzeniach z iOS to wystarczy pobrać aplikację Smart Lock i aktywować dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Urządzenie z iOS skomunikuje się z Androidem poprzez Bluetooth. Po chwili na ekranie pojawi się prośba o autoryzację logowania.

Reklama

Dwuskładnikowe uwierzytelnianie przy pomocy fizycznego nośnika to jedna z najbezpieczniejszych metod logowania. Minimalizuje możliwość nieautoryzowanego dostępu do naszego konta Google. Akurat w przypadku iOS nie ma to może dużego sensu, ale miło, że Google pomyślał o takim rozwiązaniu. Być może w przyszłości zostanie rozszerzone o inne urządzenia umożliwiające autoryzację logowania jak np. klucze Yubikey.

Aby skorzystać z usługi potrzebny jest smartfon z Androidem w wersji 7.0 lub nowszej, a na obu urządzeniach musi być aktywowany Bluetooth. iOS na urządzeniu Apple musi być przynajmniej w wersji 10.0. Aplikacja jest również kompatybilna z sprzętowym kluczem Google - Titan Security Key.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama