Apple

iOS 13 na pierwszych zrzutach. Wygląd nowej wersji mobilnego systemu Apple nie zaskakuje

Piotr Kurek
iOS 13 na pierwszych zrzutach. Wygląd nowej wersji mobilnego systemu Apple nie zaskakuje
19

W przyszłym tygodniu startuje WWDC. To właśnie na tym wydarzeniu zaprezentowany zostanie iOS 13. Na kilka dni przed jego premierą do sieci trafią pierwsze zrzuty ekranu pochodzące z nowego systemu.

WWDC przyniesie premiery dla macOS 10.15, watchOS 6, tvOS 13. Jednak najważniejszym punktem poniedziałkowego Keynote otwierającego konferencję zdecydowanie będzie iOS 13. Oczekiwania użytkowników urządzeń mobilnych Apple są bardzo duże. Plotki, koncepcje i kolejne przecieki towarzyszą nam od kilku miesięcy. Na kilka dni przej jego oficjalną prezentacją, w sieci pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu, które mogą rozczarowywać, ale mogą również ucieszyć osoby czekające na najbardziej pożądaną funkcję ostatnich miesięcy — systemowy tryb ciemny.

Zobacz też: Konferencja WWDC 2019 już wkrótce. Podpowiadamy kiedy startuje prezentacja i gdzie można ją będzie obejrzeć

9to5mac zamieściło dziś serię zrzutów pochodzących, jak podaje serwis, z bardzo zaufanych źródeł i mają przedstawiać iOS 13 w pierwszej wersji testowej. Tej samej, która w poniedziałek powinna zostać udostępniona deweloperom i beta-testerom. Najważniejsza zmiana? Systemowy ciemny tryb aktywowany w Ustawieniach lub po wybraniu odpowiedniej ikonki w Centrum Sterowania. Ciemny motyw nie jest zbytnio widoczny na ekranie domowym — jedynym wyróżniającym się elementem jest ciemniejsze tło dla docka. Niewykluczone, że Apple na tę okazję przygotuje specjalne tapety zmieniające się wraz z kolorystyką interfejsu. To, jak ciemny tryb wypada w aplikacjach, możemy sprawdzić na przykładzie Muzyki. Jak informuje 9to5mac, Apple mogło sięgnąć po prawdziwą czerń, co oznacza pozytywny wpływ na żywotność baterii. Drobną zmianę wprowadzono w edytorze zrzutów ekranów. W iOS 13, zamiast szarego tła, widoczna jest rozmazana tapeta.

iOS 13 zaprezentowany zostanie w najbliższy poniedziałek, 3 czerwca 2019 r.

iOS 13 to także zmiany w obrębie samych aplikacji. Jedną z najważniejszych jest zgrupowanie wszystkich „Znajdź...” do jednego narzędzia, w którym oprócz telefonu, poszukamy także znajomych. Metamorfozy doczekały się Przypomnienia. Aplikacja ma otrzymać nowe funkcje, lepszy i czytelniejszy interfejs — także na iPadach. W tym przypadku wyświetlany jest nowy panel boczny z odrębnymi kategoriami: Dziś, zaplanowane, wszystkie i oflagowane.

Oczywiście to dopiero przedsmak tego, co nas czeka w iOS 13. Jednak jeśli myśleliście, że nowy system przyniesie rewolucyjne zmiany w wyglądzie ekranu domowego, czy ekranu blokady, to niestety muszę Was rozczarować. Wygląda na to, że Apple nie jest jeszcze gotowane na tak daleko idącą modyfikację.

Źródło: 9to5mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu