3

Idealny sprzęt dla hipsterów i maniaków bezpieczeństwa swojej kryptowaluty

Największa kradzież kryptowalut
Kryptowaluty zyskują coraz większą popularność, ale teraz jest o nich już ciszej. Z myślą o osobach, które je mają i chciałyby trzymać je w bezpiecznym miejscu, HTC przygotowało nowy tani smartfon, HTC Exodus 1s.

Budżetowy smartfon dla fanów kryptowalut

HTC Exodus 1s to bardzo interesujący sprzęt. Jest pierwszym smartfonem, który  zapewnia użytkownikom funkcjonalność pełnego węzła Bitcoin, czyli pomieści zapis historii wszystkich transakcji w sieci. Budżetowy telefon został połączony ze sprzętowym portfelem na kryptowaluty i pełnym węzłem Bitcoin. Pełen rejestr transakcji Bitcoin wynosi obecnie około 260 GB i rośnie o około 60 GB rocznie. Może więc być on w całości przechowywany na karcie SD urządzenia (wymagana karta SD o pojemności ponad 400 GB), pozwalając użytkownikowi weryfikować i przekazywać transakcje bez konieczności korzystania ze scentralizowanej aplikacji lub pomocy instytucji lub osób trzecich.

Przeczytaj również: Co to blockchain?

Nie da się jednak ukryć, że od strony czysto technicznej mamy do czynienia z naprawdę przeciętną propozycją. Cóż, nie można mieć wszystkiego. Boli tu jednak przede wszystkim stary procesor oraz leciwy Android Oreo.

Dane techniczne HTC Exodus 1s:

 • 5,7-calowy ekran IPS TFT LCD o rozdzielczości HD+ w formacie 2:1 (1440 x 720 pikseli),
 • Qualcomm Snapdragon 435: 8 x ARM Cortex A53 1,4 GHz z grafiką Adreno 506,
 • 4 GB RAM,
 • 64 GB pamięci wbudowanej,
 • Androida 8.1 Oreo z nakładką,
 • dual SIM (4G + 3G),
 • LTE,
 • WiFi,
 • Bluetooth,
 • złącze słuchawkowe 3,5 mm,
 • aparat główny 13 Mpix,
 • aparat przedni 13 Mpix,
 • bateria 3000 mAh.

Sprawdź też: Czym są kryptowaluty?

Phil Chen, Decentralized Chief Office w HTC, całkiem ciekawie i trafnie opisał ich nowość:

Esencją EXODUS jest przekazywanie kontroli w ręce użytkownika. Daliśmy już użytkownikom możliwość dysponowania własnymi kluczami. Teraz poszliśmy o krok dalej – umożliwiliśmy użytkownikom sprawowanie pełnej kontroli i obsługę własnego węzła Bitcoin. Jednocześnie zapewniliśmy im dostęp do podstawowych narzędzi finansowych. Dzięki temu użytkownicy mają w swojej kieszeni przysłowiowy „szwajcarski bank”. Wierzymy, że pełne węzły są najważniejszym składnikiem bezpieczeństwa sieci Bitcoin, a wprowadzając model EXODUS 1s obniżyliśmy próg wejścia dla każdego, kto chciałby zacząć korzystać z technologii blockchain i uruchomić własny węzeł. W naszym przypadku jest to po prostu urządzenie mobile dające możliwość uczestniczenia w globalnej sieci Bitcoin, weryfikującej transakcje w oparciu o zapisy we wszystkich blokach. Stanowi to przecież podstawę tej technologii i fundamentalną definicję systemu kasowego peer-to-peer.

Cena HTC Exodus 1s to 219 euro lub ekwiwalent w kryptowalucie i będzie on dostępny również w Polsce.

Zaskakująca ścieżka HTC

Niewątpliwie HTC nie ma co liczyć na poprawę sytuacji na rynku mobilnym. Z tego też względu stawiają na niszę, w których mają szansę na sukces. Wydaje mi się, że oferowanie urządzeń pod kryptowaluty jest jedną z nich i może się okazać, że Tajwańczycy wyszli obronną ręką z kryzysu. Zobaczymy jednak, czy za kilka lat linia Exodus dalej będzie istnieć i przede wszystkim, jaka będzie przyszłość HTC.

Przeczytaj również: Przedpremierowy problem HTC Exodus.

źródło: informacja prasowa