Android

Google powinno brać przykład. Dlaczego taka aplikacja aparatu nie jest standardem dla wszystkich?

Kamil Świtalski
Google powinno brać przykład. Dlaczego taka aplikacja aparatu nie jest standardem dla wszystkich?
14

Linia Google Pixel od początku może poszczycić się fantastycznymi aparatami fotograficznymi. Ale dzięki tej zmodyfikowanej aplikacji aparatu - zyskują one jeszcze więcej mocy!

Kiedy myślę o linii smartfonów Google Pixel, pierwszym skojarzeniem jest... aparat fotograficzny! Firma udowodniła że mimo innego podejścia niż u konkurencji, potrafi zapewnić doskonałe efekty. Przez lata zamiast serwować po kilka aparatów — stawiała na zaawansowane algorytmy, które miały pomóc zrobić doskonałe zdjęcia. W najnowszym modelu wciąż mają "tylko" dwa aparaty. A z nimi przychodzą funkcje, które w poprzednich modelach smartfonów są niedostępne. Przynajmniej oficjalnie, bo zmodyfikowana aplikacja aparatu — Google Camera PX — daje ich użytkownikom znacznie większe pole do popisu.

Google Camera PX dla smartfonów Pixel. Tak powinnna wyglądać domyślna aplikacja w tych modelach

Scena już wielokrotnie udowadniała, że producentom sprzętu i ekipie odpowiedzialnej za przygotowanie oprogramowania po prostu się nie chce. Albo potrzebują karty przetargowej, by zachęcić użytkowników do przesiadki na nowszy model. Szybszy, ładniejszy, z mocniejszymi podzespołami. Google Camera PX robi to raz jeszcze — zmodyfikowana przez cstark27 wersja aplikacji aparatu od Google starszym modelom Pixeli niż ostatni dodaje zestaw nowych opcji. Jakich? Na przykład malowanie światłem i wszystkie funkcje związane z fotografowaniem nocnego nieba. Na tym jednak jeszcze nie koniec — zmodyfikowana wersja aplikacji daje nam dostęp do listy zadań, które wykonywane są przez urządzenie tuż po zrobieniu zdjęcia — jak poprawa wybranych parametrów czy odszumianie. Zmodyfikowana wersja aparatu pozwala też wybrać który z trybów ma być uruchomiony domyślnie po aktywowaniu aplikacji, rozwijane menu skrótów doczekało się dodatkowych opcji, a wisienką na torcie jest ekspresowy podgląd zdjęć z poziomu programu — bez konieczności przenoszenia się do innej aplikacji. Pełna lista zmian i porównań dostępna jest w poniższej tabelce — wszystkie rubryki wypełnione "Y" lub "OK" dotyczą opcji, które w systemowym aparacie są niedostępne — zaś z tym modem, tak.

Zmodyfikowaną aplikację aparatu dla Google Pixel możecie pobrać tutaj.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu