Telekomy

Pakietowanie usług, czyli o tym, że warto mieć więcej usług od jednego dostawcy

Grzegorz Ułan
Pakietowanie usług, czyli o tym, że warto mieć więcej usług od jednego dostawcy
149

Dywersyfikacja, to nie tylko różnicowanie usług w ofercie, ale również sposób na zatrzymanie klienta, który z kolei wykupując u jednego dostawcy kilka usług (które i tak musi wykupić, chociażby u kilku innych dostawców) oszczędzają na rachunkach i papierze. Nie dostają i nie muszą opłacać kilku faktur różnym firmom. Taki typowy win-win.

Chyba najbardziej rozwiniętą ofertę, jeśli chodzi o dostęp do różnych usług oferuje aktualnie Plus i Cyfrowy Polsat w ramach programu smartDOM, łącznie będzie to już 9 pozycji:

  • Telewizję satelitarną,
  • Telefonię komórkową i stacjonarną,
  • Internet LTE,
  • Usługi bankowe,
  • Energię elektryczną,
  • Gaz,
  • Ubezpieczenia (ERGO Hestia),
  • Sprzęt AGD
  • Monitoring pomieszczeń.

Jeśli ktoś zdecydowałby się na skorzystanie ze wszystkich tych usług w Plusie bądź Cyfrowym Polsacie pozwoliłoby to mu na zaoszczędzenie nawet 1400 zł rocznie.

No, ale nie wszyscy potrzebują i wykupują aż tyle usług, więc zobaczmy wszystkie po kolei, każdy będzie mógł wybrać dla siebie usługi, z których już korzysta u różnych dostawców i sprawdzić, czy i ile mógłby zaoszczędzić u jednego dostawcy.

Nowy smartDOM w Plusie i Cyfrowym Polsacie

Dla przypomnienia nowa oferta smartDOM w Plusie nie wymaga już żadnego cenowego progu wejścia do programu i niezależnie od wysokości posiadanego abonamentu, można dobrać każdą kolejną usługę z rabatem 10 zł.

Telewizja w Cyfrowym Polsacie

Podstawowa oferta w Cyfrowym Polsacie to telewizja cyfrowa, jako jednostkowa usługa nie będzie podlegać rabatowi, jeśli wybierzemy ją jako pierwszy produkt. Niemniej ponieważ musimy od czegoś zacząć, za pakiet 171 kanałów telewizyjnych (Familijny MaxHD + SportHD + FilmHD + CinemaxHD) oraz Cyfrowy Polsat GO zapłacimy 60 zł.

Telefon w Plusie

W Cyfrowym Polsacie wzięliśmy telewizje, w Plusie weźmiemy telefon, kolejna usługa, którą chyba każdy potrzebuje i wykupuje u wybranych dostawców. Wykupując abonament za 40 zł, mamy nielimitowane rozmowy do wszystkich i wiadomości SMS/MMS oraz 4 GB transferu danych. Jeśli to jest kolejna wykupiona usługa dostaniemy ją za 30 zł. Mamy więc pierwszą oszczędność w skali roku 120 zł, tylko na jednej dodatkowej usłudze, niezbędnej nam i tak.

W tym momencie nie sposób, nie wspomnieć o opcji dobrania kolejnej karty SIM w nowej ofercie Plusa, którą dostaniemy za połowę ceny podstawowego numeru. Tak więc to kolejna oszczędność, jeśli dobieramy numer dla kogoś w rodzinie. Wybierając abonament za 50 zł, kolejny numer z tym abonamentem możemy dobrać w dowolnym momencie trwania umowy. W przypadku niższych abonamentów zniżka wynosi również 50%, ale decyzję musimy podjąć przy podpisywaniu umowy.

Internet mobilny w Plusie lub Cyfrowym Polsacie

Kolejną usługą, której często potrzebujemy, zwłaszcza jeśli w naszej lokalizacji nie ma możliwości skorzystania z internetu kablowego, będzie internet LTE. Tu przy najtańszej opcji z transferem 30 GB w miesiącu zapłacimy również 10 zł mniej, ale łącznie już 20 zł, więc oszczędność w skali roku się podwaja do kwoty 240 zł.

Tutaj już warto zwrócić uwagę na fakt, że to wszystko nie musi polegać tylko na obniżaniu kosztów, ale również na wybieraniu droższych usług w niżej cenie. I tak, w tej opcji wybraliśmy internet za 30 zł (20 zł po rabacie) z transferem 30 GB w miesiącu, ale jak dołożymy 10 zł to możemy skorzystać z pakietu z 45 GB transferu danych w miesiącu i z opcją transferu bez końca w zasięgu LTE za 40 zł (po rabacie 30 zł).

Konto bankowe w Plus Banku

Mamy już trzy podstawowe usługi, z który z większość z nas korzysta, często u różnych dostawców, przejdźmy do pozostałych opcji i zobaczmy skalę oszczędności przy połączeniu ich w pakiet.

W przypadku skorzystania z rachunku osobistego w Plus Banku możemy zaoszczędzić aż 480 zł na rachunkach za usługi w Plusie bądź Cyfrowym Polsacie. Warunki? Wystarczy dokonywać miesięcznie minimum 500 zł miesięcznie płatności bezgotówkowych, przelewać wypłaty na Konto Plus oraz ustawić polecenie zapłaty z tego konta za usługi w Plusie oraz podpisać nową lub przedłużyć istniejącą umowę w Plusie lub Cyfrowym Polsacie.

Warto tu zaznaczyć, że nie tylko w pierwszym roku są takie bonusy, ale i w kolejnych 12 miesiącach do 24 miesiąca w wysokości 15 zł miesięcznie.

Zakup AGD w Plusie

Potrzebujesz kupić jakiś sprzęt AGD? Często się nie zdarza, ale w końcu każdego dopada, w Plusie dostaniecie rabat na taki sprzęt, na przykład na popularną ostatnio kategorię zmywarek, z 10% rabatu i serwisem sprzętu przedłużonym o rok za 1 zł.

Komórka stacjonarna w Plusie

Numer stacjonarny, to już nie jest nic z kategorii potrzebnych i koniecznych usług w domu, niemniej jeśli prowadzisz na przykład firmę z adresu domowego, warto się w taki numer zaopatrzyć. W Plusie kosztuje on 20 zł miesięcznie, ale w smartDOM macie go za połowę ceny.

Ubezpieczenia w Plusie

W przypadku skorzystania z kompleksowego ubezpieczenia domu lub mieszkania, samochodu czy podróży, możemy zaoszczędzić w Plusie 64 zł, to najmniejszy roczny bonus, jak na razie, ale zbierając ziarnko do ziarnka mamy już ponad 1000 zł oszczędności w skali roku.

Prąd w Plusie

Wybierając zakup energii elektrycznej za pośrednictwem Plusa, możemy liczyć na przykład na oszczędność na opłacie handlowej w wysokości 3 zł, co w skali roku daje nam oszczędność 36 zł.

Gaz w Plusie

Jak bierzemy prąd w Plusie czy Cyfrowym Polsacie, warto też zainteresować się gazem, dzięki temu w grupie taryfowej w.3,6 i rocznym zużyciu 22,24 MWh możemy zaoszczędzić 126,36 zł.

Telewizja naziemna w Plusie

Wprawdzie telewizja naziemna teoretycznie powinna mieć pokrycie na cały kraj, w praktyce nie wszędzie wszystkie kanały są dostępne, biorąc ten pakiet w Plusie pozbywamy się tego problemu za jedyne 5 zł, oczywiście w opcji ze smartDOM.

Monitoring w Plusie

Jak już wykupiliśmy wszystkie usługi przydałoby się to jeszcze monitorować dla bezpieczeństwa. W Plusie możemy dokupić również ofertę Bezpieczny Dom To obrotowa kamera z funkcją detekcji ruchu, możliwością nagrywania obrazu przez 24h na dobę dostępem do obrazu z kamery poprzez aplikację mobilną na smartfonie a także przez serwis www. Na tej usłudze możemy zaoszczędzić w smartDOM 3 zł miesięcznie, a w skali roku 36 zł.

Podsumowanie

Łącznie mamy więc zaoszczędzone prawie 1400 zł, a to tylko symulacja przy minimalnych wymaganiach. Nie musimy też przecież wszystkich usług wybierać, możemy na przykład dobrać ich mniej, ale spośród jeszcze korzystniejszych pakietów w cenie niższej niż standardowa, tylko dlatego, że korzystamy już z przynajmniej jednej innej usługi w Plusie bądź Cyfrowym Polsacie.

Taki zestaw usług u jednego dostawcy pokazuje, że konwergencja jest jak najbardziej korzystna dla klientów, dlatego większość operatorów korzysta z takiej możliwości i oferuje łączenie usług swoim klientom. Nam pozostaje jedynie dobrać te, z których i tak korzystamy w różnych miejscach, by obniżyć ostatecznie ich koszt u jednego operatora.

--
Tekst powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem i operatorem sieci Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu