Telekomy

Macie telefon w Play? W takim razie teraz skorzystacie również z LTE sieci Plus

Paweł Winiarski
Macie telefon w Play? W takim razie teraz skorzystacie również z LTE sieci Plus
20

Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy numerów telefonów w sieci Play. Koniec 2017 roku przyniósł udostępnienie zasięgu LTE sieci Orange, teraz pojawia się również LTE sieci Plus.

W nowym materiale wideo na kanale Rzecznika Play dowiadujemy się też, że aby korzystać z LTE Plusa nie trzeba nic robić, wystarczy ustawić telefon w trybie automatycznego wyboru sieci i wszystkie zadzieje się samo. Wiedza niby oczywista, ale warto o niej przypomnieć - szczególnie w sieci Play, gdzie poza dużymi aglomeracjami krajowy roaming to chleb powszedni.

Wiem, też chciałem zapytać Michała kiedy przyspieszymy. Niestety ta decyzja podejmowana jest na najwyższym szczeblu i jest uzależniona od wielu czynników a nie wszystkie siedzą na Taśmowej 7 (ale siedzą blisko)

- czytamy na blogu Rzecznika Play.

I to jest odpowiedź na ewentualne pytania dotyczące wyższej prędkości w roamingu. Nie spodziewałbym się więc niczego więcej niż 3 Mbit/s w roamingu, czyli bez rewelacji. Szkoda.

Czy ta współpraca rozwiąże problemy, które zgłaszają użytkownicy Play? Wystarczy rzucić w okiem komentarze na blogu Rzecznika Play, by zobaczyć że wskazywane są konkretne "dziury" w kraju oraz problemy ze słabym zasięgiem LTE, podczas gdy przy wymuszeniu połączenia 3G internet działa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu