Telekomy

Orange obcina nowym klientom transfer danych w swoim flagowym produkcie w ofertach na kartę

Grzegorz Ułan
Orange obcina nowym klientom transfer danych w swoim flagowym produkcie w ofertach na kartę
48

To była bardzo ciekawa oferta, która swoją premierę miała na koniec lipca zeszłego roku. Rozmowy i SMSy bez limitu +GB dawały no limit na rozmowy i SMS-y oraz 15 GB transferu danych za 35 zł, a osoby przenoszące numer mogły zgarnąć aż 50 GB na start za 28 zł. W połowie grudnia 2017 oferta ta spotkała się z pierwszą korektą, w której zarówno nowi klienci jak i przenoszący numer na start dostawali po 15 GB za tą samą cenę 25 zł. Dzisiejsza korekta obniża limit transferu danych na start z 15 GB do 10 GB.

Najwidoczniej Orange się przeliczył w rozdawaniu gigabajtów dla nowych klientów w ofercie na kartę, a może zależy im bardziej na zachęceniu do pozostania z nimi dłużej, bo od dzisiaj oferta Rozmowy i SMSy bez limitu +GB będzie miała mniejszą paczkę danych dla klientów ze stażem do jednego roku.

W poprzedniej wersji klienci korzystający z tej oferty przez pierwszy rok dostawali 10 GB na start, ze stażem od roku do trzech lat 17 GB, a powyżej trzech lat 20 GB. Teraz pierwszy próg dla nowych klientów obniżony zostanie do 10 GB na start, ale pozostałe dwa bez zmian, czyli za kolejne lata powyżej roku przysługiwać będzie nadal ten sam bonus 17 GB i 20 GB na start.

Tak więc i nasza tabelka z zestawienia ofert na kartę od Orange, Play, Plus i T-Mobile również ulegnie zmianie, nie uwzględniam w niej nowej oferty Play na kartę, w której wprawdzie zwiększono transfer danych do 10 GB, ale nie ma w niej "lejka".

Więcej szczegółów na temat tej oferty znajdziecie na dedykowanej jej stronie Orange, a powyższe zmiany w nowym regulaminie pod tym linkiem (pdf).

Aktualizacja

Strona została już zaktualizowana, okazuje się, że mniejsza paczka danych odnosi się tylko do jednorazowych doładowań, przy cyklicznym doładowaniu nadal możemy cieszyć się z 15 GB na start.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu