Artykuł sponsorowany

Łączymy usługi i oszczędzamy. Bo skoro można, to czemu nie skorzystać?

Paweł Winiarski
Łączymy usługi i oszczędzamy. Bo skoro można, to czemu nie skorzystać?
33

W idealnym świecie nie byłoby rachunków. W trochę mniej idealnym jednym przelewem bylibyśmy w stanie opłacić wszystko. Sami jednak wiecie, że to niemożliwe. Nie oznacza to natomiast, że nie można dążyć do ułatwienia sobie życia. Taką wygodę umożliwia pakietowanie usług jakie oferuje Plus i Cyfrowy Polsat w swoim programie smartDOM. A i przy okazji można trochę zaoszczędzić. Zaciekawieni?

Zastanówcie się chwilę i wymieńcie jakie usługi posiadacie u siebie. Na pewno większość z Was korzysta z internetu, opłaca rachunki za energię elektryczną, ma telefon komórkowy - niektórzy też i stacjonarny. W większości domów jest telewizja, ją też trzeba opłacić, ciężko przecież korzystać wyłącznie z podstawowych kanałów. A teraz zobaczcie, co oferuje wspomniany wyżej smartDOM - to aż 12 produktów i usług, których połączenie pozwala zaoszczędzić, w ujęciu rocznym całkiem niemałe pieniądze.

Dostajemy łącznie 12 produktów i usług: telewizję satelitarną i naziemną z pakietem kanałów kodowanych, telefonię komórkową i stacjonarną, internet LTE, usługi bankowe, energię elektryczną, gaz, ubezpieczenia (w ERGO Hestia), sprzęt AGD oraz monitoring pomieszczeń. Jeśli zdecydujecie się na wszystkie 12, zaoszczędzicie prawie 1400 zł rocznie. Za te pieniądze moglibyście na przykład kupić nową konsolę czy dołożyć do rodzinnych wakacji.

Oglądam telewizję

Mimo coraz większej popularności YouTube, streamów gier czy usług typu VOD, klasyczna telewizja wcale nie jest w odwrocie i miliony Polaków regularnie zasiadają przed telewizorami oglądając swoje ulubione seriale, programy czy filmy. Znana od lat forma dostępu do treści wideo cały czas ma się dobrze i ludzie wciąż inwestują w abonamenty umożliwiające oglądanie setek kanałów. Cyfrowy Polsat oferuje 171 kanałów telewizyjnych - tu zapłacimy 60 zł.

Dużo dzwonię

Więc dokładamy telefon. Przy abonamencie za 50 złotych otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz wiadomości SMS/MMS, a do tego pakiet Internet bez końca oraz 120 minut na rozmowy międzynarodowe w Unii Europejskiej. Jeśli telefon będzie kolejną z wykupionych usług, zamiast 50 złotych zapłacicie tylko 40. To niby tylko 10 złotych w kieszeni w skali miesiąca, w skali roku to jednak już 120 złotych.

Korzystam z internetu

Tak? To dobrze się składa, internet LTE w Plusie lub Cyfrowym Polsacie będzie w takim wypadku dobrym wyborem. Szczególnie jeśli tam, gdzie mieszkacie nie ma szans na podpięcie się pod internet kablowy czy pociągnięcie światłowodu. Wybierając opcję pakietu danych 45 GB - z internetem LTE bez końca - zamiast 40 złotych miesięcznie, zapłacicie w smartDOM 30 złotych, co pozwala zaoszczędzić 10 złotych miesięcznie. W skali roku to już jednak łącznie 240 złotych oszczędności.

Potrzebuję konta bankowego

Skoro skompletowaliśmy już trzy moim zdaniem podstawowe usługi, można pomyśleć o dalszym pakietowaniu, a co za tym idzie dalszych oszczędnościach. Zakładamy więc rachunek osobisty w Plus Banku, co pozwoli nam zaoszczędzić aż 480 złotych na rachunkach za usługi w Plusie lub Cyfrowym Polsacie. Trzeba tylko wykonać miesięcznie kilka płatności bezgotówkowych o wartości w sumie minimum 500 złotych, przelewać wynagrodzenie na Konto Plus oraz ustawić polecenie zapłaty za usługi w Plusie lub Cyfrowym Polsacie. A jak dodatkowo – przedłużycie istniejącą umowę w Plusie lub Cyfrowym lub też zawrzecie ową, dostaniecie dodatkowe 15 zł przez pierwsze 12 miesięcy.

A jeśli ktoś potrzebuje telefonu stacjonarnego

Są osoby, które wciąż chcą mieć w domu telefon stacjonarny i w pewnym sensie to rozumiem, sam się na takim wychowałem. Plus oferuje numer stacjonarny, który kosztuje normalnie 20 złotych miesięcznie. W ramach smartDOM zapłacicie za niego jednak 10 złotych mniej. Dodatkowo z telefonu stacjonarnego możesz korzystać w promieniu aż 500 m od domu.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ubezpieczać się trzeba, sam się o tym przekonałem. Jeśli zdecydujecie się zrobić to w Plusie, możecie zaoszczędzić 64 złote decydując się na ubezpieczenie komunikacyjne. Oferta ubezpieczeń mienia i podróży to dla klienta smartDOMu zniżka wysokości 3%. I takim oto sposobem mamy już łącznie, uwaga...1000 złotych oszczędności. Ale na tym nie kończymy.

Elektryka prąd nie tyka...

...ale jak tyknie, to i elektryk fiknie. Pamiętajcie więc by uważać z elektrycznością, szczególnie że bez niej nie da się dziś żyć. Kupując prąd za pośrednictwem Plusa można liczyć na oszczędność w opłacie handlowej w wysokości 3 złotych, w skali roku to jednak 36 złotych, które dopiszecie do już zgromadzonych oszczędności.

Ja akurat nie mam gazu, ale może Wy

Skoro już wzięliśmy prąd w Plusie lub Cyfrowym Polsacie, możemy też skorzystać z ich oferty zakupu gazu. Jeżeli ogrzewasz dom lub mieszkanie gazem – wiesz jakie to wydatki zatem mając np. grupę taryfową 3,6 i rocznym zużyciu na poziomie 22,24 MWh można zaoszczędzić 126,36 złotych.

Telewizja naziemna w Cyfrowym Polsacie

Dodatkowo możecie wybrać ofertę TV naziemnej w Cyfrowym Polsacie. Jeśli zdecydujecie się na tę ofertę, otrzymacie dekoder do telewizji naziemnej, który umożliwia odbiór ogólnodostępnych kanałów oraz Pakiet Ekstra od Cyfrowego Polsatu z 12 kanałami TV i 11 kanałami radiowymi - za 5 zł z rabatem smartDOM.

Kamera tu, kamera tam

Monitoring to ostatnio coraz popularniejsza sprawa, a i my na Antywebie testujemy kamery czy kompletne systemy. Dlatego nie jestem zdziwiony, że są ludzie zainteresowani takimi ofertami. W ofercie Bezpieczny Dom możemy zakupić obrotową kamerę z funkcją detekcji ruchu, możliwością nagrywania obrazu 24h na dobę oraz dostępem do obrazu z kamery przez aplikację mobilną na smartfonie lub przez stronę internetową. Dobierając ją w opcji smartDOM, można na takiej usłudze zaoszczędzić 3 złote miesięcznie, co w skali roku daje oszczędność 36 złotych.

Zaoszczędziliśmy właśnie prawie 1400 złotych, choć to oczywiście tylko jedna z propozycji. Usługi możecie łączyć sami, czy to pod kątem właśnie oszczędności, czy własnych potrzeb. Prawda jest taka, że pakietowanie usług jest korzystne dla klientów i coraz więcej osób decyduje się na takie oferty. Tym bardziej fajnie, że Plus i Cyfrowy Polsat wychodzą do nich z takim programem jak smartDOM.

Tekst powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem i operatorem sieci Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu