Technologie

Z tym piekarnikiem każdy zostanie Masterchefem

Kamil Świtalski
10

Gotowanie w ostatnich latach stało się... po prostu modne. Dlatego nie dziwi coraz większa ilość gadżetów w naszych kuchniach, że już o tych coraz bardziej smart nie wspominając. No to — czas najwyższy na kolejny element układanki!

Inteligentne produkty AGD coraz śmielej zadomawiają się w naszych domach. Idea smart home nie jest niczym nam nieznanym. Smart pralki, smart lodówki, a teraz nadszedł najwyższy czas na... smart kuchenki. Dzisiejszy produkt nie jest pierwszym na rynku — większość z nich skupia się jednak na oddaniu w nasze ręce opcji kontrolowania urządzenia za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Ale czy to aby na pewno jest wszystko, co takiej rangi sprzęty mogą nam zaoferować?

Odpowiedź jest prosta — nie. Faszerując piekarniki elektroniką, twórcy mogą zapewnić nam znacznie więcej. I idealnym pokazem możliwości i potencjału który rozbrzmiewa w takich rozwiązaniach jest najświeższa propozycja firmy Breville — Smart Oven Air.

Zamiast całej kuchenki, niewielkie, przenośne, urządzenie, które z klasą będzie prezentować się w każdej kuchni. Zarówno tej bardziej tradycyjnej, jak i kipiącej nowoczesnością. Tym co odróżnia Smart Oven Air od bogatej konkurencji jest wykorzystanie technologii Element IQ.

Piecyk samodzielnie kontroluje potrawy, które się w nim znajdują. Dzięki temu jest w stanie lepiej zarządzać temperaturą w środku. Twórcy obiecują, że urządzenie jest w stanie przygotować te same potrawy do 30% szybciej — a wszystko dzięki wykorzystaniu tej technologii. W Smart Oven Air znalazły się dwa wentylatory, które pozwalają bardziej równomiernie rozprowadzać ciepło we wnętrzu pieca, a przy okazji oferują większą kontrolę.

W opcjach twórcy przygotowali cały zestaw rozmaitych trybów, których nazwy mówią same za siebie. Wśród nich: opiekanie dziewięciu tostów, wolne gotowanie, pizza, podgrzewanie czy ciastka. Smart Oven Air posiada także tryb opiekania, który z powodzeniam zastąpi dodatkowe urządzenia AirFry.

A wszystkie te funkcje zamknięte zostały w kompaktowym urządzeniu, które... swoje da radę pomieścić. Twórcy przemyśleli konstrukcję na tyle starannie, abyśmy bez problemu mogli przygotować w nich zarówno przekąski czy szybko coś podgrzać, jak i... skorzystać z niego jak z pełnoprawnego piekarnika. Dlatego też jedno ze zdjęć promocyjnych to piekarnik Smart Oven Air z całym indykiem. Choć autorzy zapewniają, że standardowe formy do ciast czy na 12 babeczek również idealnie się tam odnajdą.

W Polskich kuchniach najczęściej możemy znaleźć standardowe kuchenki z wbudowanymi piekarnikami — rozwiązania "zewnętrzne" takie jak te proponowane przez Breville, są zdecydowaną mniejszością. Myślę że wynika to w dużej mierze z tego, że większość kompaktowych urządzeń jest uboga w funkcje i daleko jej do miana pełnoprawnego piekarnika. Tutaj tego problemu nie będzie, dlatego Smart Oven Air jest taką kuszącą propozycją. A funkcje które pozwalają automatycznie regulować temperaturę i zadbają o to, abyśmy już nigdy nie wyjęli zwęglonego obiadu brzmią naprawdę kusząco. Znacznie bardziej, niż kolejne urządzenie które możemy wyłączyć nie wstając z fotela.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu