Filmy

Nowy film Patryka Vegi na zwiastunie. "Small World" w obronie dzieci

Konrad Kozłowski
Nowy film Patryka Vegi na zwiastunie. "Small World" w obronie dzieci
2

Czyżby nowy film Patryka Vegi miał szansę odwrócić passę reżysera? "Small world" opowiadający o handlu dziećmi doczekał się pełnego zwiastunu.

Poruszana do tej pory tematyka w filmach Patryka Vegi często wydawała się istotna z punktu widzenia każdego członka społeczeństwa, ale po ujrzeniu samego zwiastunu lub filmu albo serialu, sytuacja ulegała zmianie. "Pętla" lub "Bad boy" były niezłymi filmami akcji, które niosły za sobą pewną lekcję, ale w głównej mierze nastawione były na dostarczenie rozrywki widzom. Tym razem Patryk Vega wziął na warsztat dość trudny temat i po zobaczeniu blisko 3-minutowej zapowiedzi zaczynam przychylać się do opinii, że "Small world" ma szansę na sukces.

Disney wznawia ulubioną markę, ale będziecie rozczarowani. Wraca Skarb Narodów

Small World Patryka Vegi - o czym opowie film?

Wynika to głównie z tego, że kontrowersyjny i często wyciszany temat handlu dziećmi zostanie przedstawiony w dobitny sposób przez reżysera, który słynie z takich bezpośrednich obrazów. Reakcje widzów i komentujących są zaskakująco pozytywne, podobnie jak deklaracja wprowadzenia filmu do kin - najwyraźniej Patryk Vega będzie czekał ze swoim filmem na lepszą sytuację w naszym kraju, ponieważ perspektywa otwarcia kin na przestrzeni następnych kilku tygodni, a może i miesięcy raczej nie rysuje się zbyt kolorowo.

Ładny film, ale co z tego? Wonder Woman 1984 – recenzja

Small World - zwiastun i obsada.

W obsadzie filmu znalazł się Piotr Adamczyk, który wcieli się w policjanta tropiącego osoby odpowiedzialne za handel dziećmi. Oprócz niego na ekranie zobaczymy m. in.  Olafa Olszewskiego, Julię Wieniawę oraz Enrique Arce, którego możecie pamiętać z serialu "Dom z papieru" Netfliksa.

Dlaczego Liga sprawiedliwości Zacka Snydera jest w formacie 4:3?

Zwiastun zdradza, jakiego rodzaju sceny były kręcone np. w Bangkoku, do którego wyjazd zapowiadali aktorzy na swoich profilach w mediach społecznościowych. Główną osią fabuły będzie historia 4-letniej dziewczynki, którą porwano z polskiej wsi. Film przedstawi te wydarzenia z perspektywy porywacza, ofiary oraz jej rodziców. Dziewczynkę odnaleziono bowiem aż 14 lat później.

Small World - data premiery i plakat

Zakładając, że przez wakacje i zaraz po nich sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu, to już jesienią będziemy mogli zobaczyć najnowszy film Patryka Vegi w kinach. Reżyser opublikował datę premiery filmu "Small World" - nastąpi ona 10 września, a więc w drugi piątek miesiąca. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek zakładał czarny scenariusz ponownego zamrożenia działalności kin, ale niektóre komentarze zwiastujące ponowny lockdown tej jesieni dają do myślenia. Ujrzeliśmy także oficjalny plakat filmu, który zobaczycie poniżej.

13

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu