Apple

Słuchawki Apple AirPods są nienaprawialne. Czy kogoś to dziwi? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Słuchawki Apple AirPods są nienaprawialne. Czy kogoś to dziwi? [prasówka]

Analizujący konstrukcje popularnych urządzeń serwis iFixit rozebrał słuchawki Apple AirPods. Okazało się, że nie da się ich naprawić w przypadku awarii.

Nienaprawialne AirPods


Słuchawki AirPods otrzymały od iFixIt najniższą możliwą ocenę - 0/10. Urządzenie jest bowiem nienaprawialne. O ile istnieje możliwość rozebrania i złożenia słuchawek, to całe wnętrze zostało wypełnione klejem. Nie ma zatem fizycznej możliwości, aby uzyskać dostęp do konkretnych podzespołów, jak mikrofon czy przetworniki. Co szczególnie ciekawe, analogicznie sytuacja wygląda z dedykowanym etui. Tutaj również konieczne jest cięcie całej konstrukcji. Tym sposobem żaden element Apple AirPods nie nadaje się do naprawy, co przełożyło się na taką a nie inną ocenę.

Dodajmy, że Apple Airpods w Polsce są dostępne w cenie 799 złotych.

Instagram jeszcze bardziej przypomina Snapchata


Instagram już od jakiegoś czasu wchodzi w paradę Snapchatowi, oferując analogiczne funkcje i rozwiązania. Teraz twórcy upodabniają go jeszcze bardziej do rywala. Nowa aktualizacja wprowadza naklejki, które możemy umieszczać na filmach i zdjęciach publikowanych jako "Stories". Wśród nich znajdziemy akcenty świąteczne, emotikony, a także doskonale znane ze Snapchata informacje o temperaturze, lokalizacji czy godzinie. Oprócz tego pojawiło się szereg innych nowości. Użytkownicy mogą teraz pobrać wszystkie swoje historie z danego dnia jako jedną animację. Ponadto do dyspozycji oddano im możliwość nagrywania wideo bez potrzeby ciągłego trzymania przycisku record. Pojawiła się też opcja dodawania wielu pól tekstowych. Jeżeli zatem aktywnie korzystacie z tej funkcji na Instagramie, będziecie zachwyceni. Sam przyznaję, że zrezygnowałem ze Snapchata, odkąd Instagram tak dobrze go kopiuje...

Nexus 6P ma problemy z Nougatem


Google znowu ma problemy z oprogramowaniem dla Nexusów. Android Nougat na tych smartfonach sprawia, że wyłączają się one automatycznie jeszcze przed całkowitym rozładowaniem baterii. W większości przypadków następuje to już w momencie, gdy stan ogniwa spadnie do 15 proc., ale w niektórych przypadkach jest to nawet 30 proc. Problemu nie rozwiązuje przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych, a więc sprawa została zgłoszona do Google'a. Nie wiadomo, jak dużej liczby Nexusów 6P dotyczy problem. Tak się bowiem składa, że korzystam z tego modelu aktualnie, posiadam Androida 7.1.1 i nie odnotowałem opisywanych zachowań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu