Amazon

Odpowiedź Amazona na AirPodsy ma czarować możliwościami i ceną

Kamil Świtalski
1

O tym że Amazon pracuje nad swoimi słuchawkami - wiadomo nie od dziś. Ale okazuje się, że te miałyby być bliżej niż nam się wydaje... i kosztować znacznie mniej niż AirPodsy od Apple!

Mimo że AirPodsom stukną niebawem trzy lata, pojawiły się dziesiątki rozmaitych klonów zrobionych na ich podobieństwo — dyskusja na temat słuchawek Apple nie ustaje. Mają równie dużo miłośników co i przeciwników, a w ostatnich miesiącach — także klonów. I to coraz lepszych, skuteczniejszych, choć z ich jakością bywa różnie. No ale chińskie produkty aspirujące do miana AirPodsów to jedno, a autorskie słuchawki od Amazona to zupełnie inna bajka. Gigant chce zaserwować urządzenie pełne funkcji i w dużo bardziej przystępnej cenie, niż Apple.

Słuchawki Amazon

Pierwsze plotki na temat słuchawek od Amazonu pojawiły się kilka miesięcy temu. I choć słuch o nich zaginął, to temat powraca przy okazji ostatnich doniesień CNBC, według których to Amazon w pocie czoła pracuje nad autorskimi słuchawkami. Co więcej: redakcja twierdzi, że istnieją spore szanse, że firma zaprezentuje je już jutro, na planowanej imprezie poświęconej nowym produktom w ich portfolio.

Elementami które miałyby wyróżniać słuchawki na tle konkurencji jest wsparcie dla ich asystentki — Alexy, a także bycie uzupełnieniem dla smart zegarków w kwestii monitorowania wysiłku użytkowników. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi miałyby one śledzić przemierzany dystans, tempo oraz ilość spalanych kalorii. Nie mamy jeszcze żadnych zdjęć słuchawek firmy, ale tym co z pewnością ucieszy wszystkich poszukujących nowych bezprzewodowych słuchawek jest informacja na temat ceny urządzenia. Bezprzewodowe słuchawki od Amazonu miałyby w tej kwestii znacznie odbiegać od applowskich AirPodsów — gigant miałby oferować je za mniej niż sto dolarów. Dla przypomnienia: AirPodsy z pudełkiem oferującym bezprzewodowe ładowanie kosztują dwa razy tyle...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu