Amazon

Nowy Kindle Oasis z funkcją, którą pokochają wszyscy miłośnicy nocnego czytania

Kamil Świtalski
Nowy Kindle Oasis z funkcją, którą pokochają wszyscy miłośnicy nocnego czytania
15

Amazon nareszcie nadgania konkurencję w jednej istotnej kwestii dla swoich czytników. Najnowszy Kindle Oasis 3 doczekał się... regulacji temperatury podświetlenia!

Kiedy kilka lat temu Amazon przedstawił pierwszy czytnik z podświetleniem — byłem sceptycznie nastawiony do pomysłu. I choć teraz już nie wróciłbym do tego typu urządzeń bez światełka, to długo musiałem się przekonywać do tego rozwiązania. Dzisiaj Amazon zaprezentował nowy czytnik z linii Oasis, który trafi do sprzedaży już 24 lipca. Kindle Oasis 3 wprowadza rewolucję, którą docenią wszyscy korzystający na co dzień z regulacji barwy światła w każdym możliwym urządzeniu elektronicznym. Jeżeli F.Lux, Night Shift i spółka nie są wam obce, to... tak, już wiecie czego się spodziewać! Tak, moi drodzy, Amazon nareszcie nadgania w tej kwestii konkurencję!

Kindle Oasis 3: pierwszy czytnik z regulacją barwy światła

Jeżeli mieliście nadzieję że Oasis 3 wprowadzi cały szereg nowości z porównaniem do poprzednika — to nic z tych rzeczy. Jak to zwykle bywa — Amazon zaserwował nam po prostu ewolucję i dalszy rozwój znanych i lubianych pomysłów, które zamknięte są w tej samej konstrukcji. Kindle Oasis 3 posiada ekran o rozdzielczości 1680 x 1264 (7", 300 PPI), jest wodoodporny (certyfikat IPX8), napędzany jest tym samym procesorem co poprzednik (IMX7, 1 Ghz, dual core). Największą różnicą jest właśnie regulacja temperatury światła: w czytniku zamontowanych ma być w sumie 21 diód. 12 z nich świecić będzie na biało, dziewięć — na pomarańczowo. I dzięki mieszaniu barw, użytkownicy nareszcie zyskują możliwość regulacji temperatury oświetlenia. Warto zauważyć, że wszystkie zmiany wprowadzać będziemy samodzielnie — nie uświadczymy tam automatycznych rozwiązań dostosowujących się do barwy światła otoczenia, czy chociażby godziny / strefy czasowej.

Fantastyczna wiadomość i zmiany, na które miłośnicy czytników Amazonu czekali od lat. No dobra, to skoro Oasis już może mieć cieplejsze światło, to — jak rozumiem — Paperwhite będzie następny w kolejce?

Czytnik dostępny jest na niemieckim Amazonie w cenie 229,99 euro (8 GB) lub 259,99 euro (32 GB). Premiera 24 lipca 2019.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu