Amazon

Ależ dobry dzień! Amazon Prime Video z obsługą Chromecasta, a YouTube na Fire TV

Konrad Kozłowski
Ależ dobry dzień! Amazon Prime Video z obsługą Chromecasta, a YouTube na Fire TV
12

Nie można było tak od razu? Amazon i YouTube dotrzymali słowa i nareszcie widzimy efekty zapowiedzi dokonanych kilka miesięcy temu - wyczekiwane wsparcie dla Chromecasta dostępne na Prime Video!

Chromecast to jedna z ulubionych metod oglądania filmów i seriali na dużym ekranie. I to z przeróżnych usług, bo wsparcie dla Chromecasta posiadają Netflix, HBO Go czy YouTube. Kogo zabrakło na liście kompatybilnych usług? Tu widnieją, niestety, takie tuzy rynku VOD jak Player.pl czy Amazon. Wróć. Amazon właśnie wprowadza wsparcie dla Chromecasta po tym, jak był na wojennej ścieżce z YouTube'em przez prawie półtora roku.

Wsparcie dla Chromecast na Amazon Prime Video!

Działanie Prime Video z Chromecastem odbywa się zupełnie tak samo, jak na innych platformach VOD: w aplikacjach dla iOS-a i Androida pojawi się ikona Chromecasta, po której naciśnięciu będziecie mogli przekezać obraz i dźwięk na ekran telewizora - sam TV albo dedykowane urządzenie połączone z siecią będzie streamować multimedia, zaś telefon będzie pełnił jedynie rolę pilota. Co więcej, aplikacja Prime Video trafi na zdecydowanie więcej urządzeń z Android TV, podczas gdy do tej pory ograniczano jej dostępność m. in. do Nvidii Shield TV czy wybranych modeli telelewizorów.

Drugą z nowinek, choć zdecydowanie mniej istotną dla polskiego użytkownika, jest powrót YouTube'a na urządzenia Fire TV. Z kronikarskiego obowiązku je wymienię: Fire TV Stick (2nd Gen), Fire TV Stick 4K, Fire TV Cube, and Fire TV Stick Basic Edition, jak również telewizory takich firm jak Toshiba, Insignia, Element, Westinghouse.
Zgadza się, to wcale nie oznacza, że YouTube zostanie dodany na głośniku Amazon Echo Show, gdzie jest bardzo pożądany. Co istotne, YouTube o którym mówimy, to pełna wersja aplikacji z obsługą asystentki Alexa (wyszukiwanie), a nie webowa nakładka, która była oferowana do tej pory.

Czy użytkownikom nie żyje się wygodniej, gdy wielkie firmy potrafią zakopać topór wojenny i mogą skupić się na dostarczaniu najlepszych rozwiązań także na platformach konkurencji? Może Amazon i Google zostali zainspirowani bliskim partnerstwem Microsoftu z Apple?

Źródło: The Verge

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu