Smartfony

Wreszcie Skype dojrzał na smartfonach. Android i iOS z udostępnianiem ekranu

Albert Lewandowski
Wreszcie Skype dojrzał na smartfonach. Android i iOS z udostępnianiem ekranu
1

Skype dla Androida i iOS doczekał się ważnej nowości w oficjalnej wersji. Po kilku miesiącach testowania funkcja udostępniania ekranu wreszcie trafiła do już wszystkich użytkowników.

Udostępnianie ekranu w Skype na smartfonach

Udostępnianie ekranu jest jedną z najbardziej praktycznych funkcji, jakie znajdziemy w aplikacjach do wideorozmów. W sumie śmiało można ją zaklasyfikować jako obowiązkową funkcję. Tym dziwniejsze, że Microsoft długo zwlekał z implementacją tej opcji do mobilnej wersji Skype'a, podczas gdy w desktopowej jest dostępna od dawna.

Jeszcze dziwniejsze jest to, że funkcja udostępniania ekranu na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS została wprowadzona do beta wersji już kilka miesięcy. Jednak dopiero teraz uznano, że można to wdrożyć do pełnej, oficjalnej odmiany Skype'a. Cóż, zważywszy na wszechobecność smartfonów, ich ogromną liczbę użytkowników oraz to, jak dużo osób już teraz pracuje na telefonach, jest to najwyższy czas na dodanie takiej możliwości. Z pewnością mnóstwo osób będzie z tego korzystać.

Przeczytaj również: Zmodernizowany Skype bez zbędnych dodatków.

Nie zabrakło również pomniejszych zmian. W sumie najważniejszą spośród nich pozostaje zmienione menu kontekstowe, które pojawia się w prawym dolnym rogu aplikacji w trakcie prowadzenia wideorozmowy. Tam też pojawiła się nowa opcja, pozwalająca na udostępnianie ekranu naszemu rozmówcy. Oprócz tego są tam także opcje do włączenia napisów, nagrywania rozmowy czy dodawanie kolejnych osób. Warto dodać, że dodano jeszcze możliwość ukrywania wszystkich przycisków w trakcie prowadzenia dyskusji. Miły i praktyczny dodatek, który pozwoli lepiej się skupić w trakcie rozmowy.

Przeczytaj również: Limit użytkowników w rozmowach wideo w Skype.

Nowa funkcja jest dostępna dla użytkowników smartfonów z Androidem i iOS w wersji co najmniej 12. Można powiedzieć, że wreszcie i mam nadzieję, że kolejne nowości do wersji mobilnej będą implementowane szybciej.

źródło: Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu