Microsoft

Już nie potrzebujesz konta, żeby korzystać ze Skype. Zobacz, jak to zrobić

Jakub Szczęsny
Już nie potrzebujesz konta, żeby korzystać ze Skype. Zobacz, jak to zrobić
Reklama

Niedawno na dobre opuściłem Skype'a, ale okazuje się, że może będę mieć okazję, by z niego skorzystać raz jeszcze. Microsoft uznał, że to czas, by ułatwić użytkownikom dostęp do platformy komunikacyjnej i zlikwidował konieczność posiadania konta, by móc z niego korzystać. Ta możliwość jest dostępna jedynie w webowej wersji komunikatora.

Konto Gościa w Skype będzie sporym ułatwieniem nie tylko w sytuacji, gdy chcemy szybko przeprowadzić z kimś rozmowę i nie chcemy wykorzystywać do tego swojego konta. Będzie pomocne również wtedy, gdy pilnie musimy rozpocząć grupową dyskusję i chcemy ominąć żmudne wpisywanie danych logowania każdego użytkownika - niektórzy korzystają z FaceTime, inni z Hangoutów, inni preferują Duo. Microsoft takim przypadkom wychodzi naprzeciw i jedyne, co musicie zrobić, to przejść do strony głównej Skype'a i kliknąć "Rozpocznij rozmowę". Po tym wpisujecie jedynie swoje imię i otrzymujecie aktywny przez 24 godziny link do prywatnej konwersacji, który możecie udostępnić swoim znajomym w sieciach społecznościowych.

Reklama


W przypadku czatu, może korzystać z niego 300 osób. Natomiast, w przypadku rozmów grupowych, możliwe jest dodanie 25 użytkowników. Jednak, w przypadku Konta Gościa w Skype są pewne obostrzenia. W takim wariancie, nie będziemy w stanie skorzystać z automatycznego tłumacza oraz rozmów telefonicznych. Ponadto, pewnym problemem może być fakt, iż po wspomnianych wyżej 24 godzinach, cała nasza konwersacja zostaje usunięta, wraz z linkiem zapraszającym do niej. Aby temu zapobiec, należy albo zalogować się do Skype, albo założyć tam konto, jeżeli go nie mamy.

O ile w przypadku grupowych konwersacji jestem w stanie to zrozumieć i bardzo chętnie bym z tego korzystał w przypadku, gdy nie mam fizycznego dostępu do "produkcyjnej" maszyny i muszę odbyć grupową rozmowę. Jednak w standardowych scenariuszach wykorzystania tej funkcji, sięgnąłbym raczej po inne, sprawdzone rozwiązania. Nie będę tworzyć prywatnej konwersacji w Skype wtedy, gdy mam możliwość porozmawiania przez rozmowy wideo w Messengerze, FaceTime, czy Allo / Duo. Nie sądzę zatem, że funkcja zyska szerszy poklask wśród użytkowników - zapewne okaże się zwyczajną ciekawostką w usłudze.


Microsoft natomiast ma ze Skype inne problemy. Jak zauważyliście w tekście, w którym zgłosiłem swój "rozwód" ze Skype, ten komunikator od pewnego czasu bardzo kuleje, jeżeli chodzi o jakość realizowania konwersacji wideo / audio. Z tego powodu też i ja postanowiłem z niego uciec i obecnie korzystam głównie z Duo oraz FaceTime na iPhone'ie. Biorąc pod uwagę decyzje moich innych znajomych, Skype'a wcale mi nie brakuje. Zwyczajnie, jego miejsce zajęły rozwiązania, w których nie ma problemów z połączeniem, czy też jakością obrazu oraz dźwięku podczas rozmowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama